Podkategorie w tej kategorii:

Artykuły w kategorii: Kultura i sztuka

1: Garść atrakcji w samym sercu Wrocławia - Sky Tower!
Kompleks architektoniczny SKY TOWER to chyba najbardziej wyczekiwana inwestycja powstająca w samym sercu Wrocławia. Przyciąga swoim wyglądem, ale dla wielu jest także wspaniała pod względem atrakcji jakie można tylko tam spotkać.

2: Kremacja w Polsce
Kremacja staje się coraz popularniejszym sposobem postępowania z ciałami zmarłych, wciąż jednak nie gasną spekulację odnośnie zasadności tej metody. Wiele konserwatystów nie dopuszcza takiej formy pochówku, a polski episkopat jawnie zaleca tradycyjne chowanie ciał. Jakie są poglądy odnośnie kremacji w Polsce?

3: Halloween
Halloween to wielkie święto celebrowane głównie w kulturze Amerykańskiej. Ostatnio coraz częściej także w Polsce można je odczuć. Obchodzone jest nocą 31 października (czyli noc przed dniem Wszystkich Świętych). W tym czasie, tysiące ludzi na całym świecie wychodzi z domów, by spędzić tą noc z rodziną i przyjaciółmi.

4: Kremacje coraz popularniejsze w Polsce
Chociaż w Polsce przede wszystkim, gdy chodzi o pochówek, wybierana jest jego tradycyjna forma, to jednak trzeba wskazać, że w ostatnim czasie wzrasta też liczba kremacji.

5: W trosce o bliskich
Każdego z nas czeka przykra informacja o tym, że któryś krewniak niestety już odszedł z tego świata. Jak najbardziej jest to rzecz nieunikniona, choć smutna.

6: Funeralna moda na kicz
Funeralny kicz osiągnął apogeum i można mieć nadzieję, że nie będzie już gorzej. Obchody Święta Zmarłych coraz częściej odbywają się w duchu wszechobecnego kiczu. Śmierć jest więc współcześnie polem, na którym głęboka egzystencjalna refleksja ociera się o skrajne wydanie kiczu.

7: Śmierć w kulturze współczesnej
Śmierć jest jednym z niewielu zagadnień, które prawdopodobnie nigdy się nie zdezaktualizuje. Jej interpretacja bywa jednak różna. Jedni o niej bojaźliwie milczą, inni budują na niej swój światopogląd.

8: Dobre strony śmierci
Śmierć jest słowem, które współczesna kultura chętnie omija. Wciąż bywa ona traktowana jako zakłócenie normalnego trybu życia, a nie jak jego naturalna konsekwencja. Należy jednak pamiętać, że każdy rodzi się z wyrokiem śmierci i jest to najbardziej naturalna rzecz na świecie.

9: Porcelana o wielu obliczach
Zastawa, bibeloty, wazon a może figurki? Porcelana ma wiele oblicz, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że istnieje wiele rodzajów porcelany a jej historia jest bardzo bogata, bo Chińczycy to nie jedyny naród, który wynalazł fajans.

10: Blogowe Ars Moriendi
Informacja o poważnej chorobie to cios zarówno dla chorego jak i dla jego otoczenia. Co jednak, gdy opadnie pierwszy szok i trzeba pogodzić się z chorobą i nieuchronnością śmierci? Współcześnie coraz częściej chorzy swój los zapisują w świecie wirtualnym.


Strona 1 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl