Artykuły w kategorii: Przepisy kulinarne

1: Tradycyjna pizza w naszym domu
Włoska kuchnia cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nawet w mniejszych miastach zazwyczaj nietrudno znaleźć restaurację serwującą potrawy rodem z Półwyspu Apenińskiego. Najpopularniejsze są oczywiście pizzerie, jednak drożdżowe placki, które możemy zjeść w Polsce, rzadko przypominają te tradycyjne.

2: Słodkiego, miłego życia
Jak spełnić to życzenie? Spożywając czekoladę! Nie od dziś wiadomo, że pobudza ona znajdujące się w naszym organizmie endorfiny, czyli hormony szczęścia. Jest także doskonałym afrodyzjakiem, a ponieważ zbliżają się walentynki, warto wypróbować niektóre czekoladowe przepisy – np. na mus czy gorącą czekoladę.

3: Przepis na domowe pączki
Już niedługo tłusty czwartek, czyli dzień, w którym nikt nie powinien przejmować się dodatkowymi kaloriami. Ale zamiast kupować pączki w cukierni czy markecie, możemy się nieco postarać i wykonać je samodzielnie.

4: Kulinaria w sieci
W dobie internetu książki kulinarne zyskały silnego konkurenta w postaci blogów kulinarnych i wszelkich stron internetowych propagujących celebrowanie jedzenia. Świat smaków i zapachów przenika przez ekrany monitorów. Pichcenie jest modne i dla niektórych jest sztuką, dlatego warto korzystać z ich doświadczenia i umiejętności.

5: Nie tylko krowie - mleka z ziaren i orzechów
Mleko to napój, który jest częścią polskiej kuchni. Spożywane samo lub jako dodatek do herbaty czy kawy. Z płatkami na śniadanie lub jako składnik innych potraw. Jeśli masz ochotę na coś nowego, spróbuj mleka z ziaren albo z orzechów.

6: Obiad noworoczny - co podać?
Na dobre rozpoczęcie Nowego Roku - spotkanie z tymi, z którymi nie udało nam się wspólnie bawić w Sylwestra. Przyrządzony własnymi rękami obiad uhonoruje obecność zacnego gościa w naszym domu i pozwoli nam sprawdzić się w kucharskiej - odpowiedzialnej roli!


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl