Co należy zaliczyć do zastawy stołowej?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 1575 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 408 | Data: Mon, 14 Oct 2013 | 10 komentarzy

W każdym domu można znaleźć wiele przedmiotów, które są odpowiednio związane z danym pomieszczeniem. Podobnie jak w łazience muszą znaleźć się jakieś kosmetyki lub inne rzeczy tak samo, w kuchni lub w jadalni spotykamy właściwe artykuły.

Kuchnia najczęściej kojarzy się z przygotowywaniem posiłków, ale nieraz od razu się je tam spożywa. Zależy to przede wszystkim od tego czy mamy jadalnie w domu czy nie.

Zastawa stołowa możne być śmiało kojarzona z posiłkami, ale tylko z tymi czynnościami, które pozwalają na ich spożycie. Nie możemy do tej grupy zaliczyć chociażby garnków. Zapewne każdy powie, że pasują tutaj przede wszystkim talerze, miseczki i różne salaterki. To prawda, ale to jest tylko część artykułów, które wchodzą w skład zastawy stołowej. Sztućce są tutaj dość istotne, ponieważ dzięki nim możemy spożywać posiłki w elegancji i odpowiedni sposób. To bardzo ważne, aby na stole nie zabrakło takich przedmiotów, gdyż gdyby się tak stało, to nie bylibyśmy w stanie zjeść chociażby zupy. Było by to po prostu niemożliwe.

Innymi równie istotnymi przedmiotami, na które składa się zastawa stołowa to różne: szklanki, kieliszki, lampki czy też literatki. Służą one jak każdy wie do spożycia rozmaitych płynów. Do niektórych potraw należy mieć w zasięgu ręki jakiś napój szczególnie, gdy danie jest zbyt ostre bądź zbyt suche. W kieliszkach i lampkach najczęściej można zobaczyć różnego rodzaju alkohole. Najbardziej popularnym trunkiem do obiadu czy też kolacji jest oczywiście wino podawane w lampce. Szklanki i literatki zazwyczaj wypełniają różne soki, kompoty lub zwykła herbata. W zależności od rodzaju posiłku znajdą się w nich odpowiednie napoje.

Zastawa stołowa to również filiżanki, w których najlepiej smakuje świeżo zmielona i zaparzona kawa. Przy spotkaniu z przyjaciółmi najbardziej wypada podać ją w takim porcelanowym, małym kubeczku. Do tego ciasto na deserowym talerzyku i wszystko wygląda pięknie, a przede wszystkim smacznie. To ważne, aby wszystko było odpowiednio podane, bo wtedy smakuje najlepiej. Do zastawy stołowej nie zalicza się, tylko przedmiotów z porcelany lecz także ze szkła czy metalu. Na nich i za pomocą nich zjada się posiłki lub też wypija się różne napoje. Stanowią one podstawowe wyposażenie każdej jadalni i kuchni, ponieważ ich przeznaczenie jest od samego początku jasno sprecyzowane.

Zastawa stołowa a teściowie? Sprawdź to!Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl