Jak wykorzystać balony do wina

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 847 razy | Kategoria: Alkohole | Ilość słów: 309 | Data: Mon, 25 Feb 2013 | 10 komentarzy

Balony do wina to butle w których trzyma się głównie wino. Kupić je można w sklepach z artykułami winiarskimi jak również artykułami szklanymi. Koszty takiej butli są niewielkie i kształtują się w granicach stu złotych. Balony do wina są różnych pojemności, w zależności od tego jak dużo napojów zostanie wyprodukowanych.

W sprzedaży spotkać można dwudziesto, trzydziesto, a nawet pięćdziesięcio litrowe. Balony do wina są specyficznymi butlami, ponieważ wykonane z twardszego szkła, odpornego na wszelkie procesy fermentacyjne. Chodzi głównie o to aby nie pękły pod lekkim naporem, dlatego ich ciężar jest spory. Takie zalety powodują że balony do wina są wykorzystywane również w innych celach. Dodatkowo można dokupić do nich korek.

Największe znaczenie mają one w branży spożywczej, w której produkuje się napoje pitne. Do najbardziej znanych znanych należą nalewki, miody, wina, piwa. Można używać je przez cały rok, dopóki butla nie zostanie opróżniona. W jednym balonie może znajdować się jedynie jeden rodzaj napoju pitnego.

Aby fermentacja odbywała się prawidłowo, balony do wina można trzymać w specjalnym koszu. Są one plastikowe jak również wiklinowe które wystarczy nałożyć na butle. Czasami przy zakupie od razu można otrzymać butle razem z koszem. Wygląd jest bardzo ładny, dzięki czemu można też wykorzystać balony do wina w innym celu.

Kiedy stoją w domu niepotrzebne, ponieważ w danym czasie nie robi się napojów pitnych, można je wstawić do ogrodu. Doskonale mogą posłużyć jako dodatek artystyczny i dekoracyjny jak również wazon, czy donica. Do wnętrza balonu można wlać wodę i włożyć tam żywe rośliny czy kwiaty.

Wstawione w koszach wiklinowych na teren ogrodu wyglądają bardzo atrakcyjnie. Balony do wina mogą służyć również jako oryginalna donica. Najbardziej nadają się te które mają drobne uszczerbki, wyłamania lub są lekko pęknięte. Wystarczy nasypać do nich trochę ziemi i zasadzić to, co się chce. W razie potrzeby można odciąć szyjkę aby na rośliny było więcej miejsca.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl