Dlaczego warto odwiedzić sklep z winem?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 450 razy | Kategoria: Alkohole | Ilość słów: 355 | Data: Mon, 24 Mar 2014 | 0 komentarzy

Sklepy z winami powstają z miłości do tego niezwykłego trunku. W swojej ofercie mają one wina z całego świata, w różnych przedziałach cenowych i odpowiednie na każdą okazję.

Zakup wina w specjalistycznym sklepie z winem pozwala uniknąć błędów, jakie często popełniają konsumenci zaopatrujący się w supermarketach. Podczas, gdy znane wina gwarantują przewidywalny poziom jakości, te z supermarketu mogą nam sprawić przykrą niespodziankę. Bardzo łatwo natknąć się tam na kilkuletnie tanie wina, których wiek nie jest żadną zaletą, ponieważ były przeznaczone do szybkiej konsumpcji. Starsze wino po prostu nie może być tanie, ponieważ jego produkcja wymagała dużo czasu i pieniędzy. I odwrotnie, profesjonalny sklep z winem nie zaoferuje nam drogiego czerwonego wina, które wymaga długiego leżakowania lub dekantowania, nie informując nas równocześnie że trunek nie jest jeszcze gotowy do picia. W takim sklepie butelki z winem są też poprawnie przechowywane: zwykle leżą na boku i nie są wystawiane na działanie ostrego światła. Trzymanie wina w pozycji stojącej, w suchym powietrzu i wysokiej, często zmieniającej się temperaturze może znacząco obniżyć jakość wina.

Gusta stałych klientów sklepów winiarskich są nam już dobrze znane, dzięki czemu możemy z łatwością wskazać im nowe gatunki wina do spróbowania. Tacy klienci są też na bieżąco informowani o ofertach specjalnych, czyli możliwości zakupu bardzo wysokiej jakości win w promocyjnych cenach. Takie promocje zdarzają się np. wtedy, gdy importer jest zmuszony na zwolnienie miejsca w magazynach. Do tego dochodzą jeszcze rabaty i programy lojalnościowe, dzięki którym w kieszeni zostaje nam więcej pieniędzy.

Nawet jeśli nie Jesteś koneserem i niewiele wiesz o winie, odwiedziny w sklepie z wianmi pozwolą Ci szybko to zmienić. Wielu ludzi kompromituje się w towarzystwie nieznajomością podstawowych faktów, np. tego, że zdecydowana większość win jakościowych jest wytrawna. Dlatego wielkim nietaktem jest prosić o wino "półwytrawne" albo "nie za kwaśne". Dzięki pomocy naszych specjalistów szybko poznasz właściwą terminologię i odkryjesz własne preferencje. Nasz sklep z winem stanie się dla Ciebie początkiem fascynującej podróży, tej samej, w którą my wyruszyliśmy dawno temu.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl