Artykuły w kategorii: Alkohole

81: Polak, Anglik, dwa bratanki
Lubimy Amerykę, pracujemy w Wielkiej Brytanii, odpoczywamy w Australii. Co łączy te miejsca? Mimo dzielących je odległości wszystkie są krajami z kręgu kultury anglosaskiej. Mają podobne obyczaje, mówią tym samym językiem. I piją whisky.

82: Oszukana wódka, oszukane drinki
Telewizja kształtuje świadomość. Wynik: zainteresowanie biznesem restauracyjnym rośnie. Liczba pubów i klubów rośnie. Cóż z tego kiedy za biznes biorą się ludzie z przypadku. Skutek: telewizyjna wiedza nie wystarcza, a uczciwe podejście do klienta jest w cenie.

83: Powiedz mi co pijesz, a powiem ci kim jesteś
Światowe trendy trafiają do nas z dużym opóźnieniem. To, co modne na zachodzie nas musi do siebie przekonać, co nie zawsze się udaje. Po wielu latach zamkniętego okna Polacy nieufnie traktują nowinki. Nie tylko te ze świata mody.

84: Barman Twoją ścianą płaczu
Jeśli komuś wydaje się, że bycie barmanem to prosta sprawa, jest w wielkim błędzie. Nie dość, że trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, to jeszcze, zwyczajowo już, sporą cierpliwość w słuchaniu.

85: Pijany Polak to już mit
Ostatni raport WHO dobitnie pokazuje, że już nie jesteśmy pierwsi w Europie. Stereotyp zataczającego się Polaka skutecznie obalają nasi sąsiedzi. Czasami dobrze nie być pierwszym. Pytanie tylko, czy to nie czcze deklaracje, bo rzeczywistość nie bardzo to potwierdza.

86: Domowa wódka znów w modzie
Moda na slow food zatacza coraz szersze kręgi. Włoska idea z lokalnej stała się międzynarodową. Ochrona prawa do smaku nie dotyczy jedynie jedzenia.

87: Całkiem nowe spojrzenie na kolorowe drinki
Każdemu (w domyśle pełnoletniemu) pewnie nie raz zdarzyło się korzystać z dostępnej leganie produkcji polskiego przemysłu alkoholowego. Wódka, wino, piwo. Drinki z wódką, wino grzane, piwo zimne. Mnogość wyborów sprawia, że niektórzy zastanawiają się nad ich ograniczeniem. Podobno dla naszego – obywateli, dobra.

88: Bary syropami płynące, czyli o słodkich drinkach
Barmani zaskakują nas wciąż nowymi smakami drinków. Każdy ma swoje ulubione smaki. Gdy najdzie cię ochota na ulubionego drinka, a nie zamierzasz wychodzić z domu, możesz z powodzeniem przygotować go we własnej kuchni.

89: Shochu - japońska wódka
Utarło się błędne przekonanie, co spotkać można bardzo często w krzyżówkach, że sake to japońska wódka. Tak jednak nie jest. Japonia może poszczycić się wieloma rodzajami alkoholi, także wódką, którą jest shochu.

90: Shot - z Dzikiego Zachodu do barów
Drinki bywają różne. Ich zliczenie jest niemożliwe, bo wciąż powstają nowe. Z różnymi rodzajami alkoholi, z różnymi sokami, z różnymi dodatkami. Osobną kategorię drinków tworzą shoty. I tutaj pole do popisu jest ogromne.


Strona 9 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  
© 2011 Artykulis.pl