Artykuły w kategorii: Alkohole

61: Rum – jak pić? Do czego jeszcze używać?
Na całym świecie toczą się spory w jaki sposób obchodzić się z rumem – trunkiem znanym głównie z opowieści o korsarzach i Marynarce Brytyjskiej, gdzie do 1970 roku rozdawano go marynarzom.

62: Historia rumu
Rum kojarzył się niekiedy z pijanym marynarzem, obnoszącym się po porcie, do którego zawitał jego statek, obowiązkowo z tatuażem na połowę przedramienia.

63: Daiquiri i Caipirinha – drinki z historią
Drink Daiquiri uważany jest za narodowe dobro Kuby. Sama jego nazwa, która często przysparza w wymowie niemałych problemów, pochodzi od jednej z popularniejszych plaży tego kraju, która położona jest niedaleko Santiago.

64: Co wlać do piersiówki?
Najczęściej zabieramy ją w podróż – pod warunkiem, że nie my prowadzimy samochód. Sprzyja grzybiarzom, od świtu chodzącym po lesie, jest wygodna w warunkach niewygodnych – np. na campingu, w trasie, gdy zimno na dworze, a my – będąc gdzieś na wycieczce – chcemy rozgrzać się troszeczkę.

65: Kilka słów o produkcji wódek smakowych
Produkcja wódek gatunkowych i smakowych różni się od produkcji wódki czystej. To skomplikowany proces bazujący na różnych recepturach. Na czym polega?

66: Alkohol na wesele- kilka porad
Alkohol na wesele to spory wydatek dlatego dobrze należy przemyśleć jego zakup. Biorąc pod uwagę preferencje gości,z pewnością uda nam się ustalić rodzaj preferowanych trunków i ich ilość.

67: Jakie rozróżniamy rodzaje rumu?
Rum to alkohol, który w przeciwieństwie do innych napojów spirytusowych nie ma określonej metody produkcji. Niezależnie od tego koneserzy na całym świecie rozróżniają różne rodzaje tego powszechnie lubianego trunku.

68: Najsłynniejsze drinki z rumem
Dawniej rum kojarzony był jako napój piratów i morskich korsarzy ponieważ sprawdzał się w długich morskich podróżach. Dziś stanowi dobry dodatek do drinków. Które z nich są najpopularniejsze?

69: Napój poszukiwaczy przygód
Rum nie bez powodu kojarzy się z piratami. To właśnie ci waleczni morscy przestępcy nie rozstawali się z tym trunkiem. Nie tylko oni. Wielu straciło głowę dla tego wyśmienitego alkoholu.

70: Podręczny słownik konsumenta whisky
Whisky to nie tylko alkohol. To rytuały, historia i tradycja. Wśród smakoszy są tacy, którzy ją kultywują. Są też tacy, którzy kupując kolejną butelkę wcale nie myślą o niej z pietyzmem. Po kilku dziesięcioleciach obecności whisky na polskim rynku mamy dość bogaty słownik jej synonimów.


Strona 7 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  
© 2011 Artykulis.pl