Artykuły w kategorii: Alkohole

51: Naucz się degustować wino
Kultura picia wina kojarzona jest zwłaszcza z takimi krajami jak Francja, Włochy czy Portugalia. Zbawienny wpływ wina sprawia jednak, że jest pite ono coraz chętniej także w Polsce.

52: Drinki, również dla „prawdziwych” mężczyzn
„Stety lub niestety”, ale bardzo często ulegamy różnego rodzaju stereotypom. Dotyczą one przede wszystkim naszych cech charakteru, zachowań, a motywowane mają być narodowością, przynależnością do określonej grupy społecznej, czy płcią.

53: (D)oceń whisky
Tradycja picia whisky posiada bardzo długa tradycję, szczególnie w okolicach swojego powstania, czyli Irlandii i Szkocji. W Polsce nie jest ona jeszcze tak popularna jak wódka, jednak z każdym rokiem wydaje się mieć coraz więcej zwolenników.

54: Kilka wskazówek na temat whisky
Polacy i Rosjanie znani są z wódki, Francuzi z wina, Japończycy z sake, Grecy z ouzo, a Irlandczycy z whisky. Jednakże większość rodzajów alkoholi przenika do innych krajów i kultur. Z tego też względu coraz większa liczba Polaków zaczyna pić whisky.

55: Pana zawód? - Kiper
Dla smakoszy alkoholowych trunków, z pewnością zajęcie to może okazać się tym wymarzonym. Mowa tu o zawodzie kipera. Czym dokładnie się on zajmuje i jakie predyspozycje należy mieć do wykonywania tego zawodu?

56: Czy wódka faktycznie może wyjść nam na zdrowie?
O dobrych właściwościach słabszych alkoholi, takich jak wino czy piwo, z pewnością słyszeliśmy już nie raz. Ale czy jakieś pozytywy mogą wynikać z picia wódki?

57: Whisky może być kobiece
Whisky zazwyczaj kojarzone jest jako prestiżowy trunek pity przez gangsterów czy biznesmenów. Ewentualnie pokerowych graczy. Kompanem szklaneczki z whisky jest także cygaro. To wszystko sprawia, że whisky kojarzona jest raczej jako trunek dla mężczyzn.

58: Szlachetność Rob Roy'ów
Dla upamiętnienia szczególnych wydarzeń historycznych lub osób zazwyczaj stawia się pomniki lub tablice pamiątkowe. Mają one zapewnić to, że pamięć o tym rzeczach przetrwa. Czasami zdarzają się jednak inne rzeczy, które mają pełnić funkcję nośnika wspomnień.

59: Marka z tradycją
Niezależnie od tego czy ktoś orientuje się w rodzajach i markach alkoholi, istnieją marki tak znane, że rozpoznają je wszyscy. Do takich marek należy między innymi Ballantine's.

60: Whisky - odkryj to co nowe
Polska to kolebka wielu narodowych tradycji, związanych nie tylko ze Świętami Bożego Narodzenia czy Wielkanocą. Należy pamiętać również o tradycjach związanych z innymi aspektami życia, jak np. spotkania rodzinne i towarzyskie. Oczywiście, głównym zwyczajem podczas takich spotkań jest picie wódki.


Strona 6 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  
© 2011 Artykulis.pl