Artykuły w kategorii: Alkohole

31: Magia zamknięta w szklaneczce whisky
Whisky to nie jest zwykły alkohol – to czar szkockich wrzosowisk zaklęty w dębowej beczce, leżakującej gdzieś w piwnicy gorzelni nieopodal zielonych wzgórz. Na czym polega tajemnica i ta niepowtarzalność szkockiej whisky?

32: Męskie i damskie alkohole
Alkohol alkoholowi nierówny. Rodzajów i gatunków alkoholi jest całe mnóstwo. Na dodatek każdy ma bardzo indywidualny gust. Jednak istnieje pewna zależność między preferencjami a płcią.

33: Jaki alkohol na prezent?
Prezent w postaci alkoholu jest dość uniwersalnym podarunkiem. Jednak nie każdy rodzaj alkoholu pasuje do każdej okazji. Aby nie postawić osoby obdarowywanej w niezręcznej sytuacji, trzeba wiedzieć w jaki sposób wręczyć butelkę trunku.

34: Alkohol do zadań specjalnych
Bez dobrego alkoholu nie ma dobrej imprezy. Nie ma jednego, uniwersalnego alkoholu, który pasuje do każdej okazji. Dlatego wybór trunku powinien być przemyślany i dostosowany do rodzaju przyjęcia oraz gości.

35: Sekret pewnej whisky
Whisky the Macallan to jedna z najbardziej cenionych whisky na świecie. Trunek ten ma bogata historię i postrzegany jest jako synonim luksusu. Co jest tajemnicą wspaniałego smaku tej whisky?

36: Whisky Kraju Kwitnącej Wiśni
Whisky to alkohol wywodzący się ze Szkocji, którego produkcję upodobali sobie również Amerykanie. Mało kto wie jednak, że istnieje również pochodząca z zupełnie innego miejsca na ziemi.

37: Prestiżowy zawód blendera whisky
Najlepsza na świecie whisky to owoc pracy blenderów, czyli ekspertów zajmujących się łączeniem odpowiednich destylatów w celu uzyskania wspaniałych smaków i aromatów danego alkoholu.

38: Savoir vivre picia whisky
Według Szkotów picie whisky ma przede wszystkim sprawiać przyjemność. Istnieją jednak pewne reguły, o których prawdziwi koneserzy nie mogą zapomnieć.

39: Historia dwóch braci
Rodzinne interesy znane są z tego, że albo stają się źródłem konfliktów albo odnoszą niebywały sukces. Drugi wariant stał się domeną braci Chivas.

40: Z whisky przez stulecia
Whisky to trunek koneserów, znany i lubiany na całym świecie. Jego historia sięga zamierzchłych czasów i jest bardzo bogata. Początki wiążą się oczywiście ze Szkocją...


Strona 4 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  
© 2011 Artykulis.pl