Artykuły w kategorii: Alkohole

21: Drinki z whisky
Whisky jest destylatem zbożowym o charakterystycznym smaku. Wywodzi się z Irlandii, choć kojarzona jest głównie ze Szkocją. Istnieją różne rodzaje whisky, a początkującym poleca się whisky mieszaną. Najczęściej pije się ją z lodem, ale można i w drinkach.

22: Rodzaje whisky i oznakowanie etykiet
Whisky niejedno ma imię. W jej różnorodności można się pogubić. Zwłaszcza jeśli jest się na początku przygody związanej z tym szlachetnym trunkiem. Czym więc różnią się od siebie poszczególne rodzaje i jakie informacje mogą znaleźć się na etykietach whisky?

23: Historia wody życia - whisky
Zwana jest wodą życia. Miała być lekarstwem, a stała się jednym z najdroższych alkoholi na świecie. Uznawana za typowo męski trunek, znajduje coraz większe uznanie wśród kobiet.

24: Wyborowe drinki
Wódka Wyborowa to jedna z najlepszych polskich wódek. Produkowana z wyselekcjonowanego ziarna żyta pochodzącego z lokalnych upraw. Jemu zawdzięcza swój słodkawy smak. Jest doceniana na całym świecie, co potwierdza wiele nagród jakie ma na swoim koncie.

25: Czy wódka jest tylko do picia?
Wódka jest znana od wieków. Początkowo była lekarstwem sprzedawanym w aptekach. Z czasem zaczęto się w niej rozsmakowywać. Powoli też poza zdrowotnymi i smakowymi właściwościami zaczęto doceniać jej inne moce.

26: Wódki świata
Wódka jest jednym z najpopularniejszych alkoholi. Znana i produkowana na całym świecie ma wielu miłośników. A wiele krajów może pochwalić się własną wódką, którą produkują najczęściej z lokalnych składników. To czyni wódkę często alkoholem niepowtarzalnym.

27: Co warto wiedzieć o robieniu drinków?
Szykujesz się na zakrapianą imprezę? Przygotuj się do niej dobrze, by zabłysnąć przed gośćmi i uraczyć ich przepysznymi i fantazyjnymi drinkami. Nie musisz być wykwalifikowanym barmanem, aby wyczarować małe cuda przy pomocy shakera, alkoholi, soków i lodu.

28: Podaj alkohol w elegancki sposób
Jeśli chcemy, aby konsumpcja alkoholu nie była tylko pospolitą libacją, a raczej wyrafinowanym kosztowaniem trunków, trzeba poświęcić przygotowaniu alkoholu nieco więcej czasu i uwagi. W zależności od podawanego alkoholu, trzeba uważać na inne szczegóły.

29: Akcesoria do alkoholu
Picie alkoholu może być celebrowane, pod warunkiem, że zostaną ku temu stworzone odpowiednie warunki. Do tego potrzebne jest odpowiednie towarzystwo, atmosfera i... akcesoria.

30: Wódka, whisky, wino - co je łączy?
Co łączy wódkę, whisky oraz wino? Oczywiście, wszystkie te ingrediencje są alkoholami. Wydaje się, że każdy z nich to zupełnie inny trunek a ich produkcja przebiega w zupełnie odrębny sposób. Okazuje się, że mają ze sobą wiele wspólnego.


Strona 3 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  
© 2011 Artykulis.pl