Artykuły w kategorii: Alkohole

11: Jak nie narazić się na wysokie ceny za kupowane prezenty?
Gdy decydujemy się na zakup prezentów, musimy przede wszystkim unikać dokonywania takich zakupów w okresach wzmożonych zakupów. W ten sposób możemy, bowiem narazić się na konieczność zapłacenia bardzo wygórowanych cen jakie narzucane są przez poszczególnych sprzedawców.

12: Dlaczego lubimy alkohol?
Walory smakowe jakie posiada alkohol docenia są przez ludzi już od tysięcy lat. Pierwsze rodzaje alkoholu możemy spotkać już w początkach cywilizacji ludzkiej o trybie osiadłym. W rejonach pierwszych miast cywilizacji sumeryjskiej jaka była pierwszą ludzką cywilizacją możemy spotkać przepisy na produkcję piwa.

13: Każdy alkohol ma swoją cenę
Picie dobrego alkoholu nie może być tanie, jakość zazwyczaj idzie w parze z wyceną jego wartości rynkowej. Liczy się proces produkcji, leżakowania, podania alkoholu oraz to w jakim szkle go pijemy.

14: Zorganizuj imprezę
Zawsze nadarzy się okazja do zorganizowania imprezy, przyjęcia czy wymarzonego wesela. To wtedy stajemy przed wyborem kwiatów, kolorów serwetek, zastawy, czy składników do drinków i wyborze alkoholu dla naszych gości.

15: Patrz uważnie z czego pijesz wino
Czy wino pite bezpośrednio z butelki, kartonu a eleganckiego kieliszka będzie smakować tak samo? Testy jakie przeprowadzono na światowych targach wina w 2010 roku, wśród zwykłych miłośników tego szlachetnego trunku wykazały, że to z jakiego naczynia pijemy wino ma ogromne znaczenie.

16: Jak podawać i smakować wino?
Savoir-vivre dotyczy różnych sytuacji. Jedną z nich jest picie wina. Wino towarzyszy nam podczas wielu uroczystości. Czy wiemy jak należy je prawidłowo podawać i pić, by nie popełnić gafy w ważnym dniu?

17: 5 rzeczy, których nie wiedziałeś o alkoholu
Alkohol to temat rzeka. O każdym z gatunków można by rozprawiać w nieskończoność – na temat historii powstania, sposobu serwowania, kultury picia. Są pewne rzeczy, z których nie zdajemy sobie sprawy.

18: Hej, ho! I butelka rumu!
Rum to bardzo popularny alkohol pochodzący z Karaibów. Wytwarzany ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej bądź z melasy. Jest alkoholem wysokoprocentowym. Może zawierać od 40%-80% alkoholu. Pija się go w czystej postaci w kieliszkach do koniaku lub w egzotycznych drinkach.

19: Za tych, co na morzu
Kojarzony jako napitek piratów i składnik wielu egzotycznych drinków. Rum. Bardzo popularny, wysokoprocentowy alkohol z Karaibów. Czy jego historia jest równie egzotyczna jak miejsce jego narodzin?

20: Historia braci Chivas
Whisky to jeden z najbardziej znanych alkoholi. A jedną z najbardziej znanych whisky jest Whisky Chivas Regal. Dzieło życia dwóch braci, którzy w pracy kierowali się wyznaczaniem jak najwyższej jakości. Jaka jest ich historia?


Strona 2 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  
© 2011 Artykulis.pl