Artykuły w kategorii: Alkohole

151: Degustacja whisky
Whisky to najszlachetniejszy z trunków – destylowano kilkakrotnie, leżakuje przez przynajmniej 3 lata w dębowych beczkach. Najlepsze gatunku mają nawet 30 lat i są przeznaczone dla wytrawnych koneserów. To trunek, który trzeba umieć pić. A właściwie nie pić, tylko smakować.

152: Z czego słynie Brazylia?
Brazylia to niezwykle urokliwy kraj położony na terenie Ameryki Południowej. To co nieodzownie kojarzy się właśnie z tym zakątkiem świata, to brazylijskie telenowele, amazońska dżungla, gorące tancerki samby, najlepsi piłkarze i smak najsłynniejszego tu trunku – Cachaça (czyt. kaszasza).

153: Daiquiri i Caipirinha – drinki z historią
Drink Daiquiri uważany jest za narodowe dobro Kuby. Sama jego nazwa, która często przysparza w wymowie niemałych problemów, pochodzi od jednej z popularniejszych plaży tego kraju, która położona jest niedaleko Santiago. Szacowana data pierwszego zmieszanie tego właśnie koktajlu alkoholowego to rok 1905.

154: Japońska whisky staje w szranki ze słynną szkocką i irlandzką
Historia japońskiej whisky sięga roku 1923. W tym czasie właśnie, w Dolinie Yamazaki, założono pierwszą destylarnię produkującą na skalę przemysłową, właśnie ten rodzaj alkoholu. Była to również pierwsza, wybudowana w stylu szkockim destylarnia na świecie, która nie znajdowała się na terenie Szkocji.

155: A może szklaneczka irlandzkiej whisky?
Irlandia, nazywana inaczej Zieloną Wyspą, to niezwykle urokliwy zakątek świata. Prócz soczyście zielonych krajobrazów, kraina ta słynie również z niezwykle dobrej, jednej z najlepszych whisky na świecie. Okazuje się jednak, że w przeciwieństwie do Szkocji, w której działa bardzo wiele destylarni, w Irlandii są zaledwie trzy.

156: Wyjątkowe pod każdym względem, najdroższe alkohole świata
Dla większości z nas, absolutnie nieosiągalne. Postrzegane jako rarytas, znak luksusu. Najbardziej ekskluzywne alkohole na świecie. Na ich wyjątkowość składa się historia danego alkoholu, jego wiek, sposób produkcji, smak i jakość, ale także, samo opakowanie.

157: Jak zmieniła się kultura picia wódki w Polsce
Należymy do producentów najlepszych, czystych wódek, słynących z najwyższej jakości i najlepszych walorów smakowych. O polskiej wódce słychać na całym świecie. A co sądzą o niej sami Polacy?

158: Jakie należy mieć kwalifikacje i jak wygląda praca testera wódki
Tester wódki, to zawód, który przez wielu miłośników mocnych trunków, uważany jest jako ten wymarzony. Ale czy tak naprawdę, jest to łatwa i przyjemna praca? Czy może wykonywać ją każdy?

159: Zwyczaje związane z piciem alkoholu w Chinach
Panujący powszechnie mit, na temat domniemanej abstynencji Chińczyków, to dosłownie – mit. Ludzie tej narodowości, nie stronią w jakiś szczególny sposób od alkoholu, po prostu, nie zbyt dobrze znoszą skutki uboczne jego spożywania.


Strona 16 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  
© 2011 Artykulis.pl