Artykuły w kategorii: Alkohole

141: Dom Whisky w Jastrzębiej Górze
Nad morzem, w pięknych okolicznościach przyrody, powstał nietypowy przybytek dobrego smaku, w którym – jak zachwalają właściciele firmy - serwuje się najlepszy alkohol świata…

142: Daje krzepę, krasi lica - nasza Łącka Śliwowica!
Okazuje się, że południe Polski, nasze piękne górskie krainy, nie słyną jedynie z oscypków. Każdy wie, że górale lubią duże ilości mocnych alkoholi. Nie każdy jednak wie, czym jest Śliwowica, która staje się coraz bardziej znanym „dobrem” regionu.

143: Nie mieszaj, a unikniesz kaca – czy to prawda?
Z pewności nie mitem, ale faktem jest to, że bardzo lubimy bawić się na imprezach zakrapianych alkoholem. Nie ma w tym absolutnie nic złego, jeżeli tylko pijemy „z głową”, a nie po to, żeby się tej głowy pozbyć.

144: Wiesz co jesz, ale czy wiesz, czym wznosisz toasty? - produkcja wódki
Aby stwierdzić czy dany alkohol jest dobry, należy przede wszystkim wiedzieć, jak jest produkowany. To produkcja właśnie wpływa na jakość i smak alkoholu. Przyjrzyjmy się więc z bliska, poszczególnym etapom produkcji czystej wódki.

145: Jak podawać alkohole
Alkohol to szczególny napój, bo przecież przeznaczony tylko dla dorosłych. Alkohole nie tylko posiadają walory smakowe, mają także inne zalety – poprawiają trawienie, podkreślają smak potraw, sprawiają, że przyjęcie jest bardziej wykwintne. To wszystko pod warunkiem, że umiemy je serwować i spożywać.

146: Skąd brać inspiracje kulinarne?
Codziennie ten sam problem – co na obiad? Człowiek przychodzi styrany po pracy a tu już pora kolacji, w brzuchu burczy, pustka w głowie, wszystkie pizzerie w okolicy już się znudziły. Co robić, kiedy kanapki z serem i szynką już się zbrzydły?

147: Historia wódki a Polacy
Powszechnie wszyscy wiedzą czym jest wódka, ale mało kto wie skąd się ona wzięła. Czterdziestoprocentowy destylat ma bardzo długą historię, a w początkach swojej kariery służył do zupełnie innych celów niż dzisiaj.

148: Zawartość alkoholu w alkoholu
Nie sposób wymienić wszystkie rodzaje alkoholu, ale jedno jest pewne – jest ich wiele. I każdy inny – inny proces produkcji, inny smak, i przede wszystkim inna zawartość alkoholu. Ile procentów znajduje się w piwie, winie i wódce?

149: Przechowywanie alkoholi
Alkohol alkoholowi nierówny – każdy smakuje inaczej, ma inną zawartość procentową, inną technologię produkcji i inne właściwości. Każdy z trunków wymaga również specjalnego traktowania jeśli chodzi o przechowywanie.

150: Jak zorganizować imprezę tematyczną
Domówki nigdy nie wyszły z mody. I prawdopodobnie nigdy nie wyjdą. Bo co może być lepszego niż wieczór w gronie bliskich (i dalszych) znajomych w rytmach ulubionej muzyki i z drinkiem pod ręką? Jest coś lepszego – impreza tematyczna.


Strona 15 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  
© 2011 Artykulis.pl