Artykuły w kategorii: Alkohole

131: Garść informacji na temat whisky
Dla nas – Polaków, whisky to stosunkowo nowy alkohol, bo popularność zyskuje dopiero od kilku lub kilkunastu lat. Właśnie dlatego warto wiedzieć chociażby kilka podstawowych informacji na jej temat.

132: Streszczenie wywiadu z wiceprezesem marki „Wyborowa”
Rozmowa odbyła się na potrzeby jednego z portali internetowych, badającego opinię publiczną. Wiceprezes naświetlił cele biznesowe firmy i pokrótce omówił strategię reklamową promowanego produktu.

133: Gruzja – najstarszy region winiarski na świecie
Jeżeli myślimy o winnych alkoholach, najczęściej pierwsze nasze skojarzenia przemieszczają się w kierunku Włoch lub Francji, ewentualnie Portugalii. Nie każdy jednak wie, że najstarszym regionem winiarskim na świecie jest właśnie Gruzja.

134: Męskie wersje drinków
Picie drinków przez dużą część panów uważane jest za coś zupełnie niemęskiego. Jeżeli nawet sam smak alkoholowego koktajlu ich przekonuje, nie wyobrażają oni sobie siedzieć przy barze z kolorowym drinkiem ze słonką w dłoni. Spokojnie panowie, są drinki które zaliczyć można do zdecydowanie męskich.

135: Picie whisky stało się modne
Podążanie za modą – zjawisko społeczne, któremu podporządkowujemy się bardziej lub mniej świadomie. Tyczy się ono bardzo wielu dziedzin naszego życia. Wystarczy się chwilę zastanowić, a szybko zorientujemy się, że to prawda.

136: Szkocka whisky niezmiennie na szczycie
Jeżeli Polacy szczycić mogą się światowym prestiżem polskiej wódki, tak Szkoci z pewnością zasługują na miano producentów najlepszej whisky na świecie. Laur ten należy im się niezmiennie już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby mieli tu jakąkolwiek, zagrażającą konkurencję.

137: Eleganckie podawanie wina
Wino znano już w czasach starożytnych – nikt inny jak sam grecki bóg Dionizos był jego największym wielbicielem, toteż często przedstawiano go z czarką wina w dłoni i wieńcem z winorośli na głowie. Przez lata kultura picia wina znacznie ewoluowała. W Polsce zepsuła się w czasach II wojny i okresie stalinizmu.

138: Zakup dobrej whisky okazuje się być dobrą inwestycją
Z pewnością niejedną osobę zdziwi fakt, że nasz kraj jest na trzecim miejscu (wśród krajów całego świata), biorąc pod uwagę ilość inwestycji w whisky. Znane nam są inwestycje w dzieła sztuki, obrazy fotografie, nawet w wino, teraz czas na „rudy” trunek.

139: Jak podawać wino?
„Wina, wina, wina, wina dajcie! A jak umrę pochowajcie na zielonej Ukrainie...” - może nie każdy chce być pochowany na Ukrainie, ale za to wiele osób ma ochotę krzyknąć „wina dajcie”. Jak podawać wino, aby było zachwycające?

140: Barman z Domu Whisky opowiada o urokach swego zawodu, o specyfice pracy
Szymon Guz, udziałowiec i pracownik firmy z Jastrzębiej Góry, opowiada, jak działa słynna nadmorska destylarnia i ile trudu oraz pasji trzeba włożyć, by powstał najwyższej klasy alkohol.


Strona 14 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  
© 2011 Artykulis.pl