Artykuły w kategorii: Alkohole

101: Konwersacja o likierach
Alkohol nie musi się kojarzyć zawsze z wysokimi procentami, ciężkimi imprezami i problemami następnego dnia. Na rynku dostępne są także trunki o niedużej zawartości alkoholu, które głównie służą do rozluźnienia podczas rozmów, jako deser lub dodatek w kuchni.

102: Malibu, napój bogów
Choć rum jest najczęściej bazą do drinków, niewiele osób wie, że jest on także używany do produkcji jednego z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych likierów na świecie. Mowa oczywiście o Malibu.

103: Krótka historia rumu
Rum, alkohol najczęściej kojarzony z Mojito i Cuba Libre. W Polsce często zastępowany po prostu wódką. Oprócz specyficznego smaku, kilku odmian oraz wielu drinków tworzonych na nim jako podstawie, ma on też ciekawą historię.

104: Picie alkoholu a dobre maniery
Picie alkoholu nie musi wiązać się z libacją. Można spożywać alkohol z klasą pod warunkiem, że robi się to zgodnie z przyjętymi zasadami dobrych manier.

105: Jak pić wodkę?
Pice wódki nie należy do rzadkości. Ten, kto jej nie pije wzbudza podejrzenia, ale upicie się na umór psuje opinię. Jak pić, żeby zachować twarz?

106: Jak odkryć smak whisky?
Whisky nie pije się jak wódki. Whisky należy się rozkoszować, aby dostąpić zaszczytu posmakowania wszystkich jej aromatów, których nabrała w czasie leżakowania.

107: Jak przechowywać alkohole?
Butelka dobrego alkoholu w barku może być nieoceniona, na przykład w sytuacji niespodziewanej wizyty przyjaciół lub krewnych. Lampka wina lub szklaneczka whisky to ukoronowanie spotkania.

108: Co kryje się pod pojęciem „standardowy drink”?
„Standardowy” - z pewnością chodzi tu więc o jasno określone standardy. A i owszem. Zarówno w handlu, jak i gastronomi, wprowadzona została standaryzacja drinków.

109: Picie whisky to rytuał
Picie alkoholu nie powinno kończyć się urwanym filmem i ogromnym kacem następnego dnia. Zasada ta szczególnie dotyczy szlachetnych trunków, których butelka kosztuje nawet kilka tysięcy złotych.

110: Co dalej z naszą polską wódką?
O tym, że polska wódka, to dobro narodowe, nie trzeba nikogo przekonywać. Polacy już na całym świecie słyną z tego, że są producentem najlepszej wódki, o najwyższej jakości.


Strona 11 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  
© 2011 Artykulis.pl