Artykuły w kategorii: Alkohole

91: Zasmakuj w drinkach świata
Wybierając się w podróż do innego kraju, zwiedzamy najciekawsze miejsca, zapoznajemy się z jego kulturą i poznajemy jego kuchnię. Smakujemy tradycyjne potrawy i napoje, w tym drinki.

92: Najsłynniejsze białe wino
Jednym z najbardziej znanych białych win na świecie jest Chardonnay. Pity od lat, króluje na stołach smakoszy alkoholu. Dlaczego trunek ten jest tak popularny?

93: Shiraz - potęga smaku
Shiraz zwany również Syrahem to jeden z najważniejszych szczepów winiarskich. Głębia jego smaku cieszy się uznaniem największych smakoszy. Jaka jest historia tego niezwykłego szczepu?

94: W jaki sposób podawać wino?
Od wieków wiadomo, że odpowiednio podane wino lepiej smakuje. Nie każdy jednak pamięta w jaki sposób to robić. O czym należy pamiętać serwując ten wiekowy trunek?

95: Jakie są rodzaje whisky?
Whisky to ciekawy alkohol. Jego smak od lat cieszy podniebienia nie tylko wyrafinowanych smakoszy. W odkrywaniu niepowtarzalnego smaku tego trunku z pewnością pomoże wiedza o różnych rodzajach Whisky.

96: Najlepszy trunek dla mężczyzny
„Whisky moja żono” śpiewał wokalista Rysiek Riedel. Szkocki trunek uwiódł już niejednego mężczyznę. Uważa się nawet, że whisky to typowo męski alkohol.

97: Proces powstawania whisky
Whisky, od dawna znane z amerykańskich filmów o mafii lub biznesmenach. Zazwyczaj pite z kilkoma kostkami lodu lub colą, kryję w sobie dozę tajemniczości. W jaki sposób powstaje?

98: Jak powstaje wino?
Proces produkcji większości alkoholi zależne jest od ich odmiany, używanych surowców, ilości destylacji czy miejsca wytwarzania. Tak samo jest też w przypadku wina.

99: Whisky dla kobiet?
Ten trunek zwykle kojarzy się z mężczyznami i ich terytorium czy jednak słusznie? Coraz więcej kobiet nie boi się sięgać po trunki, które uchodzą za męskie.

100: I will drink a drink
Popularnie pite w klubach (i nie tylko) koktajle powstają na skutek zmieszania różnego rodzaju alkoholi, napojów i innych dodatków takich jak przyprawy i owoce. Jak się tam znalazły?


Strona 10 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  
© 2011 Artykulis.pl