Twoje biuro tam gdzie ty - które laptopy sprawdzą się najlepiej?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: omega7

Czytano: 407 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 421 | Data: Wed, 29 Jan 2014 | 0 komentarzy

Wiele osób zgodzi się z twierdzeniem, że pracować można na każdym laptopie. Jeśli jednak chcemy, aby nasza praca była efektywna, a sprzęt dopasowany do naszych potrzeb, celów, a także budżetu - zakup przenośnego komputera musimy dobrze przemyśleć.

Jeżeli dużo podróżujemy, chcemy pracować  w różnych miejscach, a nasze biuro jest zawsze tam, gdzie my - wybieramy tylko te laptopy, które zostały stworzone z myślą o mobilnych użytkownikach.

Jakich laptopów powinniśmy szukać?

  • Małe i lekkie! Chcąc, aby nasz laptop był poręczny, wygodny i naprawdę „mobilny”, wybierzmy model, w którym zamontowano matrycę od 11 do 13,3 cali. Zwróćmy też uwagę na wagę, najlepiej by nie przekraczała 2 kilogramów. Taki laptop z łatwością zabierzemy na spotkanie, czy służbowy wyjazd.
  • Z dobrą baterią! Ważnym kryterium wyboru jest również czas pracy na baterii. Najlepsze laptopy wytrzymują nawet do kilkunastu godzin ciągłej pracy. Wiele zależy oczywiście od intensywności zadań, a także od indywidualnych ustawień systemu. Jednak pamiętajmy - z laptopa, który wytrzymuje bez zewnętrznego źródła zasilania góra 2 godziny, nie będziemy mieć dużego pożytku.
  • Zintegrowana grafika! Komputery wykorzystywane do pracy służą nam głównie do przeglądania, tworzenia i edytowania dokumentów, łączenia się z Internetem lub ewentualnie do odtwarzania multimediów. Nie wymagają więc dodatkowej karty graficznej, wystarczy ta zintegrowana z procesorem. Pamiętajmy jednak, by wybierać nowoczesne układy, takie jak Intel Core trzeciej i czwartej generacji, Posiadają one wydajną, zintegrowaną kartę graficzną, a do tego niskonapięciowy procesor, który dodatkowo oszczędza energię.
  • Antyodblaskowy ekran! Kolejnym, ważnym aspektem jest wybór urządzenia z matową  powłoką na matrycy. Ma ona znaczenie zwłaszcza w mocno oświetlonych pomieszczeniach i podczas pracy pod gołym niebem. Zmniejsza refleksy świetlne na ekranie, dzięki czemu korzystanie z komputera jest zdrowsze dla oczu i bardziej komfortowe.
  • Zabezpieczenie danych! Warto również zainwestować w dodatkowe rozwiązania, które poprawiają bezpieczeństwo danych. Ochrona dysku twardego, sprzętowy system szyfrowania plików TPM czy zabezpieczenie antykradzieżowe sprawią, że nasze dane nie wpadną tak szybko w niepowołane ręce.

Laptopy to sprzęt, którego nie brakuje na półkach sklepowych. Aby wybrać ten właściwy dla siebie, kierujmy się trzema podstawowymi zasadami. Po pierwsze, zbierzmy trochę profesjonalnej wiedzy na temat rozwiązań dostępnych na rynku. Po drugie, zdefiniujmy własne potrzeby i preferencje. I po trzecie, określmy przeznaczenie sprzętu i realizowane zadania. W ten sposób wyselekcjonujemy grupę laptopów o określonych parametrach technicznych i zostanie nam tylko wybór koloru i wykończenia.

Sprawdź laptopy w ofercie sklepu Agito.plPodpis

Agito.pl


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl