Jaki tani tablet warto kupić?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Marta

Czytano: 591 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 450 | Data: Mon, 19 Nov 2012 | 10 komentarzy

Od niedawna na polskim rynku możemy zaobserwować wysyp tanich tabletów z tzw. segmentu budżetowego. Są to dobre urządzenia dla osób, które nie potrzebują do codziennego użytku super wydajnego urządzenia, lecz właśnie niedrogiego, ale dość funkcjonalnego tabletu.

Jedną z ważniejszych zalet takich urządzeń, jest z pewnością to, że są naprawdę tanie. Taki tablet możemy nabyć za ok. 500 złotych. Dlatego sprzedają się one jak ciepłe bułeczki, zdecydowanie lepiej niż produkty Apple, czy Samsunga. W Polsce szaleństwo zaczęło się po wprowadzeniu taniego tabletu do Biedronki. Oczywiście była to oferta czasowa. Dziś w wielu hipermarketach kupimy tablety z niższej półki. Nie znaczy to oczywiście, że nie nadają się do użytku.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając taki tablet?

 

Ekran

Najlepsze są ekrany pojemnościowe. Oporowe są mniej praktyczne i niewygodne w użytkowaniu. Warto też zwrócić uwagę na rozdzielczość wyświetlacza. Oczywiście im większa tym lepiej. Dzięki temu wyświetlany obraz będzie w dobrej jakości. Na szczęście coraz więcej tanich tabletów, posiada zadowalające parametry.

 

System

Zdecydowanie najlepszym systemem wykorzystywanym w tabletach jest Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Pewnie niedługo wejdzie kolejna, ulepszona wersja tego sytemu czyli 4.1 Jelly Bean. Zdarzają się jeszcze tanie tablety z nieco starszymi systemami, ale są one właściwie już wypychane przez nowsze odpowiedniki.

 

Pamięć RAM

Do płynnego działania tabletu i jego systemu, minimum wynosi 512 MB pamięci RAM. Większość tego typu produktów właśnie takie parametry posiada. Można się jednak natknąć na wyjątki, dlatego zwróćmy uwagę na informację o pamięci. W innym wypadku kupimy tablet, który zamiast płynnie działać, będzie nas denerwował.

 

Google Play

Ważne, żeby wybrany przez nas tablet posiadał dostęp do Google Play. W innym wypadku nie będziemy mieli dostępu do wielu ważnych i przydatnych aplikacji.

 

Procesor

Większość dostępnych na rynku tabletów posiada układ o taktowaniu przynajmniej 1 GHz. Oczywiście nie ma tu rewelacji i nie spodziewajmy się ich. Na takim tablecie na pewno nie odpalimy bardziej wymagających gier. Zresztą nie są to urządzenia do tego stworzone.

 

Jakość wykonania

Warto też zwrócić uwagę na taki drobny szczegół, jakim jest wygląd i materiały, z jakich została wykonana obudowa. Lepiej nie decydować się na zakup plastikowego, lakierowanego tabletu. Bardzo szybko się porysuje i straci swój urok. Powinniśmy oczywiście zaopatrzyć się w folię ochronną na ekran i etui, aby zabezpieczyć nasz sprzęt przed ewentualnymi uszkodzeniami.

 

Tani tablet to świetny pomysł na prezent, choćby pod choinkę. Przyda się osobom, które lubią obejrzeć w fotelu zdjęcia, obejrzeć film, przejrzeć strony internetowe. Zadowolone będą też osoby, które często muszą w pracy korzystać z podobnych urządzeń. Taki mały tablet sprawdzi się idealnie.Podpis

Marta


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl