Bezpieczeństwo i higiena w pracy.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: internetowy11

Czytano: 330 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 313 | Data: Fri, 21 Mar 2014 | 0 komentarzy

Coraz więcej ludzi przywiązuję większą uwagę do zdrowia i przestrzeganie higieny. Czy będąc w miejscu takim jak biuro jesteśmy wstanie przestrzegać wszystkich zasad BHP ? Czy pracodawca stara się zapewnić Ci czyste stanowisko w miejscu pracy takim jak biuro ?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z otaczającego nas niebezpieczeństwa które wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Jeśli czegoś nie widać nie oznacza że tego nie ma, tym bardziej że ludzkie oko nie dostrzega mikroorganizmów. Pracując w biurze możemy nie zdawać sobie sprawy ile wokół nas czyha bakterii, np. biurku, siedzeniu czy też stancji roboczej na której codziennie pracujemy. Przychodząc do pracy siadamy przy stanowisku pracy mając styczność z bakteriami z zewnątrz, po czym używając cały czas tej samej klawiatury zostawiamy je na powierzchni klawiszy.

 

Czy podczas pracy nie zdarzyło Ci się w biurze podjeść jakiejś przekąski ? Wówczas narażenie na zachorowanie wzrasta gwałtownie. Niestety mało które firmy korzystają z usług czyszczenia i odkażania stanowisk pracy jak i stacji roboczych. Wewnątrz pracujących komputerów działanie chłodzących wiatraków powoduje nagromadzenie się kurzu które równie wpływa nie korzystnie wywołując uczulenia u osób wrażliwych na różne alergeny. ­Prócz tego zagrożony jest sprzęt, który może się nadmiernie grzać i spowodować przegrzanie urządzenia, a co za tym idzie narażenie naszych danych, które są dla nas bardzo ważne. Jakakolwiek awaria może doprowadzić do spalenia dysku twardego na którym przechowywane są ważne informacje. Dlatego warto czyścić komputery nie narażając naszego zdrowia, a także awarii sprzętu na którym pracujemy.

 

Warto też zaznaczyć że na czystym stanowisku pracy znacznie lepiej się pracuje, przede wszystkim schludniej.

Na rynku istnieje dziś wiele firm świadczących usługi fachowego czyszczenia komputerów za nie wielką cenę, dlatego warto od czasu do czasu z korzystać z takiej usługi. Bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawa która należy przestrzegać.

 Podpis

sunshine


Rating: Not yet rated

Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.
© 2011 Artykulis.pl