Artykuły w kategorii: Sprzęt

21: Co to jest ultrabook?
To tablety miały być najbardziej mobilnymi urządzeniami pozwalające na wykonywanie czynności jak na zwykłym notebooku, ale pojawiły się ultrabooki. To nowa klasa notebooków. Lekkie, cienkie i wydajne.

22: Jak dbać o baterię w laptopie?
O laptopy, jak o każdą elektronikę, należy odpowiednio dbać. Dotyczy to również tego, co kryje się wewnątrz nich. Użytkując baterię w poprawny sposób, można przedłużyć jej żywotność.

23: Laptop do pracy w terenie, czyli jaki?
Komputery są już prawie w każdym domu w Polsce. Ale czasami istnieje potrzeba zabrania komputera ze sobą. Wtedy oczywiście jest to laptop. Ale to nie może być taki zwykły laptop. Na co zwrócić uwagę wybierając laptopa do pracy w terenie?

24: Historia odtwarzaczy muzyki
Istnieje szereg urządzeń, które może służyć do odtwarzania muzyki. Początkowo służyły do tego walkmany, następnie pojawiły się discmany. Dzięki postępowi technologicznemu możliwe stało się zmieszczenie wielu utworów na bardzo małej powierzchni pamięci flash.

25: Dyski Zewnętrze do przechowywania danych
Dyski zewnętrzne to nic innego jak dyski tradycyjne zamknięte w obudowie i posiadające okablowanie do podłączenia do komputera, lub innego urządzenia wyposażonego w port USB.

26: Coraz popularniejsze dyski SSD zamiast HDD
Prawdziwą rewolucję robią od pewnego czasu dyski SSD, które powoli stają się poważną alternatywą dla tradycyjnych dysków twardych. Dyski SSD swoją konstrukcję opierają na pamięci flash, której najciekawszą cechą jest bardzo krótki czas dostępu do danych.

27: Tonery i tusze do drukarek
W urządzeniach takich jak drukarki laserowe i kserokopiarki pojawiający się wydruk jest możliwy dzięki tonerowi. Tonery to nic innego jak barwne proszki zamknięte w specjalnym, najczęściej łatwo wymiennym pojemniku.

28: Wybór karty graficznej
Karty graficzne są dostępne w coraz większej liczbie urządzeń. Jeszcze kilka lat temu można je było spotkać jedynie w lepszych komputerach. Obecnie można je znaleźć w komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach a nawet w lepszych telefonach komórkowych.

29: PS3 czy Xbox 360?
Konsole do gier cieszą się dużą popularnością. Wiodącymi producentami takiego sprzętu są dwie konkurujące ze sobą firmy: Sony oraz Microsoft. Sony stworzyło PlayStation, a Microsoft Xboxa. Pojawiają się wciąż nowe wersje tych konsol. Najnowsze to PlayStation 3 i Xbox 360.

30: Kiedy ostatnio czyściłeś swojego laptopa?
Sprzęt elektroniczny jest bardzo wrażliwy i wymaga odpowiedniego traktowania. Dotyczy to nie tylko sposobu obchodzenia się z nim, ale również czyszczenia go. Jedną z najbardziej eksploatowanych technologii jest sprzęt komputerowy. Jak o niego dbać i jak go czyścić?


Strona 3 z 5
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]  
© 2011 Artykulis.pl