Heroes of Warcraft a może WildStar?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Sylar

Czytano: 715 razy | Kategoria: Gry komputerowe | Ilość słów: 379 | Data: Mon, 25 Mar 2013 | 10 komentarzy

Pierwsze prognozy na rok 2013 nie wróżyły nic dobrego. Znawcy wróżyli początek kryzysu na rynku gier MMORPG. Jak widać firma Blizzard i NCSoft czują się pewnie wydając swoje nowe produkcje w tych ciężkich czasach. Kto podbije rynek? Heroes of Warcraft a może WildStar?

Stany Zjednoczone słynną z innowacyjności zatem nie trudno się domyśleć iż to właśnie w tym kraju najczęściej są organizowane konwenty i prezentacje związane z grami MMORPG. W tym roku pierwsze duże spotkanie producentów i koneserów gier odbyło się w Bostonie na tzw. PAX 2013. Pojawiły się największe firmy, w tym Blizzard oraz NCSoft, każdy z nich przygotował specjalną prezentację na której pojawiły się informacje o nowych dodatkach do istniejących tytułów oraz zapowiedzi powstających gier.
Z roku na rok rynek zmienia się, kilka lat temu dominowały gry MMORPG z abonamentem, między innymi World of Warcraft czy też Lineage II. Obecnie inicjatywę przejmują darmowe gry online, Blizzard przewidział zaistniały proces w trakcie tworzenia Diablo III, produkcja posiada już zaczątki gry "free to play". Innowacyjny system w postaci domu aukcyjnego, w którym gracz może zarówno kupować jak i sprzedawać przedmioty za wirtualną bądź realną gotówkę. Warto zastanowić się więc czy gra Heroes of Warcraft, która należy do rodziny karcianek będzie również darmowa, odpowiedź brzmi TAK! Blizzard wyprzedził spekulantów, prosto z mostu oznajmił że ich produkcja będzie dostępna dla każdego, w dodatku Polacy otrzymają własną lokację językową co znacznie ułatwi sprawę. 

Żeby nie było tak słodko to trzeba nadmienić iż gra będzie posiadać sklep, w którym za realną gotówkę będziemy mogli kupić zestawy kart, ale szanse nadal są równe, ponieważ karty możemy równie dobrze zdobyć zwyciężając w pojedynkach.
Chcąc nie chcąc trzeba również napisać kilka zdań na temat nowej produkcji firmy NCSoft, jest to długo wyczekiwana gra pod tytułem WildStar. Na pierwszy rzut oka przypomina tytuł Allods, ale w rzeczywistości jest bardziej rozbudowana a co więcej posiada lepszą grafikę i innowacyjne systemy zastosowane po raz pierwszy w grze Guild Wars 2. Brzmi nieźle prawda? Co by tego było mało w grze WildStar czekają na nas bajeczne klimaty, mnóstwo postaci i klas, rozbudowany system PvP, rywalizacje serwerów i ogromne, epickie bitwy!

Jak widać darmowe gry zdominowały rok 2013, zapowiada się niezła zabawa!

Podpis

Koneser gier komputerowych, fan serii Diablo


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl