Artykuły w kategorii: Gry komputerowe

1: Dlaczego gry otwierają nowe możliwości w narracji
Rozrywka elektroniczna jest obecnie największym segmentem dystrybuowanej kultury. Komercyjny sukces i powierzchowne, zwyczajowe, ignorowanie tej formy wyrazu zasłania niektórym niezwykły proces powstawania komputerowych światów. Dzisiaj przedstawię drogę od wciskania jednego przycisku do pisanych przez nas samych wyjątkowych historii.

2: Minecraft - szałowy świat kwadratowych możliwości
Minęło już parę ładnych lat, od kiedy w internecie pojawiła się pierwsza grywalna wersja gry Minecraft, a było to w 2009 roku. Natomiast w 2011 roku – gracze dostali możliwość zagrania w pierwszą stabilną wersję gry, która została wtedy oficjalnie wypuszczona na całym świecie na komputery osobiste PC.

3: War never changes. Subiektywnie o zmianach w World of Warcraft
Noc premiery Cataclysm oczekiwana na bezdechu przyszła i przeszła. Już od dawna fani byli głodni zmian i tęskniący za nowym światem – za kataklizmem, który miał odmienić losy krainy. Nowy dodatek faktycznie okazał się dobry, lepszy od Lich King. A radość z gry trwała miesiąc. (Wasza nadal trwa?)

4: Konsole nowej generacji wkraczają na rynek!
Nie da się ukryć że w XXI wieku szukamy coraz to lepszych, bardziej innowacyjnych form rozrywki. Internet często wychodzi na przeciw naszym oczekiwaniom, jak również konsole nowej generacji.

5: Heroes of Warcraft a może WildStar?
Pierwsze prognozy na rok 2013 nie wróżyły nic dobrego. Znawcy wróżyli początek kryzysu na rynku gier MMORPG. Jak widać firma Blizzard i NCSoft czują się pewnie wydając swoje nowe produkcje w tych ciężkich czasach. Kto podbije rynek? Heroes of Warcraft a może WildStar?

6: Najlepsze konsole i gry komputerowe
Dla pasjonatów gier komputerowych nie ma znaczenia pora roku czy pogoda za oknem. Liczy się odpowiedni sprzęt do gry i oczywiście sama gra. Porównywarka cen Nokaut.pl sprawdziła na czym i w co grają Użytkownicy i przygotowała ranking najpopularniejszych konsol i gier komputerowych.

7: Counter-Strike - klasyka gatunku
Counter-Strike (w skrócie CS) to gra komputerowa z gatunku first-person shooter, stworzona w 1999 roku przez Minha "Gooseman" Le'a i Jessa "Cliffe" Cliffe'a. Pierwotnie była ona modyfikacją gry Half-Life.

8: Gra, jako prezent
Bardzo wiele kobiet mówi o sowich mężczyznach, jak o dużych dzieciach. Pojawiają się nawet twierdzenia, że mężczyźni tak naprawdę to całe życie duzi chłopcy, jacy zasadniczo nigdy nie dojrzewają, a tak naprawdę zmieniają się jedynie zewnętrznie.

9: Nintendo Wii. Czym jest?
Rynek oferuje nam coraz więcej źródeł rozrywki. W świecie gier prym wiodą specjalne konsole do gier. Jedną z ciekawszych konsoli jest Nintendo Wii. Czym dokładniej jest i co nam oferuje?

10: Rozwój gier komputerowych
Gry komputerowe, to jedna z najszybciej rozwijających się branż. Obecnie gry video to olbrzymia gałąź przemysłu dorównująca przemysłowi filmowemu. Nic w tym dziwnego, bo w gry gramy częściej niż chodzimy do kina.


Strona 1 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl