Strony responsywne

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface

Czytano: 565 razy | Kategoria: Sklepy internetowe | Ilość słów: 397 | Data: Wed, 17 Dec 2014 | 9 komentarzy

Responsywne strony internetowe to symbol naszych czasów. Są to strony, które same dostosowują się do ekranu, na którym są wyświetlane. Taka strona inaczej będzie się prezentować na monitorze komputera, inaczej na tablecie, a jeszcze inaczej na smartfonie.

Strony responsywne tworzone są po to, by zwiększyć komfort użytkowników tych wszystkich urządzeń, na których korzystamy z internetu i przeglądamy strony internetowe. Na razie jest to nowość, która dopiero podbija polski rynek, natomiast użytkownicy tabletów i smartfonów z pewnością już zdążyli zauważyć różnicę pomiędzy stronami wykonanymi  w tradycyjnej technologii, które nie są wygodne do przeglądania na urządzeniach mobilnych a stronami responsywnymi, których właściciele pomyśleli o tym udogodnieniu.

 

Problemy z wyświetlaniem stron internetowych na urządzeniach mobilnych wynika z różnorodnych interfejsów tych urządzeń. Strona, która nie jest responsywna, nie dostosuje się do rozdzielczości ekranu, nie zadziała dobrze na każdym systemie operacyjnym i na każdym typie ekranu. Układ strony responsywnej zmienia się w zależności od urządzenia, na którym jest wyświetlana. Chodzi tutaj o układ i rozmieszczenie treści, kategorii menu, odstępów, obrazków. Dzięki temu nawigacja i odnajdywanie informacji  na stronie jest łatwiejsze, a treści czytelniejsze i łatwiej przyswajalne. Twórcy stron responsywnych uwzględniają także fakt, że korzystając z urządzeń mobilnych klikamy w ekran palcem.

 

Nikt nie ma więc wątpliwości, że responsywne strony www to przyszłość tej branży. Statystyki pokazują, że z roku na rok coraz chętniej korzystamy z urządzeń mobilnych. Ten trend jest zauważalny również w Polsce. Jeśli więc firmom zależy na utrzymaniu dotychczasowych klientów i pozyskaniu ruchu w internecie, powinny zainteresować się tematem responsive, ponieważ zaniedbując ten temat, mogą wiele stracić.

 

Dawno minęły już czasy, kiedy wystarczyło mieć jakąkolwiek stronę internetową, aby zaistnieć w sieci. Dzisiaj wymagania internautów są znacznie wyższe niż jeszcze kilka lat temu. Nie chodzi już tylko o sprawdzenie oferty w internecie, porównanie parametrów technicznych, znalezienie numeru telefonu do firmy, ale o samą przyjemność przeglądania stron internetowych, które dobrze się prezentują pod względem wizualnym, ale są również funkcjonalne i wygodne dla użytkownika. Czasy się zmieniły – strona internetowa to nie tylko wizytówka firmy, ale także narzędzie biznesowe, które może pomóc w skutecznym prowadzeniu biznesu, rozwijaniu go, udoskonalaniu, wejściu na wyższy poziom obsługi klienta.Podpis

Artykuł dotyczący responsywnych stron internetowych powstał we współpracy z agencją Positiv Style


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl