Jak znaleźć dobry hosting?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Teke

Czytano: 645 razy | Kategoria: Hosting | Ilość słów: 310 | Data: Wed, 28 Aug 2013 | 10 komentarzy

Stworzenie profesjonalnie prezentującej się strony internetowej to nie wszystko. Bez względu na to czy mowa o stronie prywatnej, czy o firmowej, konieczne jest zadbanie o stabilny hosting dla naszej domeny lub większej ilości domen.

Miejsce na serwerze można zobrazować jako fundament domu. Jeśli fundament jest dobry, sam dom stoi solidnie i niemal nic nie jest w stanie nim zachwiać. Nawet najpiękniejszy dom nie jest nic wart, jeśli nie ma solidnych fundamentów. Podobnie sytuacja ma się do hostingu. Dobry hosting to podstawa prawidłowego, solidnego działania strony internetowej. Jednak pojęcie dobrego hostingu dla każdego może oznaczać coś innego. Sama formuła brzmi bowiem nieco enigmatycznie i ogólnikowo. Jakie kryteria składają się zatem na tani i dobry hosting?

Pierwszym kryterium, które decyduje o jakości hostingu jest szybkość działania serwera. Wszystkie strony i aplikacje powinny się wczytywać maksymalnie szybko. Ma to obecnie ogromne znaczenie, bowiem użytkownicy bardzo nie lubią stron, które słyną z wolnego wczytywania w przeglądarce. Drugim elementem dobrego, solidnego hostingu jest brak znaczących przerw działania serwera. Wyłączenie serwera w sposób oczywisty powoduje brak możliwości wczytania strony. Może być to problematyczne zwłaszcza dla stron firmowych, które w związku z przerwami mogą tracić potencjalnych klientów. Oczywiście każdy serwer wymaga cyklicznych konserwacji. Ważne jest jednak wcześniejsze uprzedzanie o nich, a także wykonywanie tego typu zadań w godzinach nocnych, kiedy jest najmniejszy procentowy udział użytkowników w sieci. Kolejnym elementem, który wpływa na całościową ocenę hostingu jest pomoc ze strony administratora i działu technicznego. Szybka reakcja specjalistów może pomóc w wielu mniej lub bardziej problematycznych sytuacjach. Dobra firma hostingowa to także taka, której serwery są ulokowane w bezpiecznym miejscu, z odpowiednimi zabezpieczeniami i ochroną – także tą pożarową. Wybór dobrego hostingu może stanowić jedną z kluczowych decyzji dla powodzenia wszelkich przedsięwzięć związanych z obecnością strony internetowej w sieci.Podpis

Krzysztof Borowik


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl