Bezpieczeństwo danych w przedsiębiorstwie.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Gucioslaw

Czytano: 453 razy | Kategoria: Bezpieczeństwo w sieci | Ilość słów: 336 | Data: Fri, 28 Sep 2012 | 0 komentarzy

Jak zabezpieczyć swoją firmę przed różnymi atakami hakerskimi? Skorzystaj z profesjonalnych firm IT, które podejmą najlepsze kroki, aby twoja firma była bezpieczna.

Coraz częściej hakerzy podają się w e-mailach za pracowników znanych instytucji i proszą o podanie danych osobowych albo finansowych. W podobny sposób doszło do mnóstwa włamań na konta bankowe. Przesyłany przez oszustów e-mail ma w treści linka do bardzo podobnej witryny firmy, z której usług korzysta użytkownik. Skuteczna ochrona danych i finansowych jest więc w dzisiejszych czasach niezmiernie ważna. Czy można coś więcej, by je zwiększyć? Na pewno nie należy otwierać automatycznie na wiadomości poczty elektronicznej, lepiej jest sprawdzić źródło informacji, nie należy otwierać plików, lecz własnoręcznie wpisywać w oknie przeglądarki adresy stron WWW. Dobrze jest regularnie kontrolować stan konta bankowego. Dobrym rozwiązaniem jest audyt bezpieczeństwa it, jaki pozwala stwierdzić, czy firma spełnia wymagania prawne , które są związane ze zbieraniem danych osobowych.

Na lokalnym rynku działają firmy świadczące usługi doradcze z obszaru IT. Diagnozują potrzeby organizacji oraz wskazują im najlepsze rozwiązania komputerowe, które pozwolą zmniejszyć koszty i oszczędzić zasoby. Zdobyte doświadczenie pozwala im na wybranie skutecznej strategii rozwoju. Znają najnowsze trendy, traktują klientów indywidualnie. W światku informatycznym wiadomo że usługi informatyczne ma bogato rozwinięte. Z chęcią inwestują duże światowe korporacje, jest dobra Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Wrocławski. Te ośrodki kształcą znanych specjalistów, którzy po studiach są zatrudniani przy międzynarodowych projektach informatycznych.

Outsourcing  oznacza korzystanie z zasobów innych firm. Koncepcja outsourcingu narodziła się w 1923 roku, wymyślił ją Henry Ford. To strategia zarządzania, która polega na zlecaniu innej firmie zadań, jakie nie są ściśle powiązane z główną działalnością przedsiębiorstwa. Taka strategia pozwala firmie skoncentrować się na swoich podstawowych działaniach. Outsourcing IT to korzystanie z usług wyspecjalizowanych firm realizujących projekty informatyczne za mniejsze koszty i bardziej efektywnie niż gdy przedsiębiorstwa realizują te projekty samodzielnie.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.
© 2011 Artykulis.pl