Zestaw perkusyjny - z czym to się je?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 699 razy | Kategoria: Hobby | Ilość słów: 331 | Data: Mon, 19 Aug 2013 | 10 komentarzy

Gra na perkusji to bardzo trudna sztuka i niezwykle wymagająca umiejętność. Nie można się więc dziwić, że znalezienie dobrego perkusisty dla zespołu jest podstawą. Bez niego żadna piosenka nie będzie brzmiała tak dobrze. Jak wiadomo, perkusja to instrument dość pokaźnych rozmiarów, jaki składa się z kilku części.

Co w takim razie wchodzi w skład zestawu perkusyjnego?

Podstawą jest tak zwany bęben wielki. Jest to z reguły największy bęben w całym zestawie perkusyjnym, jaki odgrywa ogromną rolę. W dużej mierze to właśnie on nadaje rytm grze. Zazwyczaj taki bęben posiada dwadzieścia dwa cale średnicy. Innym znaczącym elementem takiego zestawu jest werbel. On również w dużej mierze reguluje rytm gry. Można śmiało stwierdzić, że dzisiaj jest to najważniejsza część perkusji, bez jakiej instrument nie byłby w stanie spełniać dobrze swojej funkcji. Innym bębnem, jaki koniecznie musi się znaleźć w zestawie perkusyjnym jest floor toom. Bęben ten może stać na ziemi, ale może również zostać przewieszony przez ramię. Bęben toom toom również okazuje się niezbędnikiem.

To, ile takich bębnów będzie się znajdowało w zestawie jest relatywne i decyduje o tym osoba grająca na perkusji. Poza bębnami bardzo ważne są oczywiście również talerze perkusyjne. To od nich w dużej mierze zależy dźwięk instrumentu. Hi – hat to jedne z takich talerzy. Stykają się ze sobą i zamontowane są na jednym statywie. Dodatkowo cechują się taką samą grubością i wielkością. Można je obsługiwać zarówno za pomocą pałeczek, jak również pedałów. Inne talerze perkusyjne, niezbędniki, to ride i crash. Ride to niewielki talerz, jaki odznacza się bardzo wysokim dźwiękiem, z kolei crash to talerz, jakiego funkcją jest uzupełnianie rytmu danej piosenki.

Perkusja, by być w stanie wydobyć z siebie stosowny dźwięk i nadać utworowi rytm i tor, koniecznie musi składać się z tych wszystkich elementów, a brak jednego z nich stanowi poważne uchybienie dla całego instrumentu i sprawia, że nie jest on wystarczająco pełny. Tylko kompletna perkusja jest w stanie dobrze spełniać swoją funkcję.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl