Odtwarzanie filmów DVD

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 521 razy | Kategoria: Telewizja i seriale | Ilość słów: 445 | Data: Wed, 24 Oct 2012 | 10 komentarzy

Ostatnie kilkanaście lat to czas wielkich zmian na rynku RTV. Ciągle pojawiają się nowe produkty, które mają wypierać staromodne sprzęty, które powoli wychodzą z użycia, gdyż nie są praktyczne i wygodne dla użytkownika.

Taki model wykorzystał między innymi odtwarzacz DVD, który wyniszczył znane od lat odtwarzacze kaset VHS. W tej chwili już się z nich nie korzysta a o DVD słyszał praktycznie każdy cywilizowany człowiek.

Jest to znak, że filmy na płytach DVD stały się bardzo popularne i zyskały sobie silną pozycję na rynku RTV. Jednak sama płyta z filmem to nie wszystko. Konieczny jest bowiem specjalny odtwarzacz, który pozwoli oglądać takie filmy. Pierwsze lata po pojawieniu się DVD był to czas, gdy odtwarzacze były sprzętem luksusowym i dostępnym dla wybranych ze względu na bardzo wysoką cenę. W tym okresie nie zdarzały się tanie odtwarzacze DVD w związku, z czym tylko nieliczni mogą korzystać z tego nowoczesnego sprzętu. Zmieniło się to, kiedy ten format stał się bardziej popularny na całym świecie. Widząc, że zaczyna on wypierać z rynku VHS producenci sprzętu RTV zaczęli dążyć do tego, by wprowadzać na rynku coraz lepsze odtwarzacze do płyt DVD. Z jednej strony pojawiały się sprzęty oferujące coraz więcej opcji, z drugiej natomiast tanie odtwarzacze DVD dla osób, których nie stać było na drogi sprzęt z wieloma bajerami. I tak narodził się rynek tanich odtwarzaczy, który z każdym rokiem stawał się coraz szerszy. W tej chwili rozrósł się już do ogromnych rozmiarów. Wynika to przede wszystkim z tego, że DVD jest wypierane przez technologię Blu-ray. Z tego względu osoby zamożne inwestują w odtwarzacze do nowego formatu. Producenci odtwarzaczy DVD muszą więc skierować produkcję sprzętu na osoby mniej zamożne. W tym celu na rynek wypuszczane są coraz liczniejsze tanie odtwarzacze DVD, które mają mało opcji, są proste w budowie jednak spełniają podstawową funkcję, jaką jest odtwarzanie filmów z płyt DVD.


Wśród producentów, którzy mają takie sprzęty w swojej ofercie pozostają tak cenione firmy jak Philips, Samsunga czy Sony. To wyraźnie pokazuje, że rynek nadal jest otwarty na tanie odtwarzacze DVD i sprzedają się one całkiem dobrze. Dlatego też producenci nie wycofują się z tego sprzętu, lecz starają się ciąć koszty i oferować coraz tańsze odtwarzacze, by sprzedawały się one coraz lepiej. Takie dążenia doprowadziły do tego, że w obecnej sytuacji spotkać możemy już nawet tanie odtwarzacze DVD za nieco powyżej 100 złotych. Widząc taką tendencje możemy się spodziewać, że jeszcze przez kilka lat będą produkowane takie urządzenia, aż do chwili, gdy całkowicie zastąpi je technika Blu-ray.

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl