Kim jest Dexter Morgan ?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: quetzal

Czytano: 552 razy | Kategoria: Telewizja i seriale | Ilość słów: 422 | Data: Fri, 8 Mar 2013 | 10 komentarzy

Serial Dexter z wytwórni Showtime to istny zagarniacz widzów, mimo, iż od pierwszego sezonu minęło sporo czasu a obecnie kręcony jest sezon 8, serial ciągle przyciąga nowych widzów i utrzymuje starych.

Nie ma osoby która nie słyszała tego imienia w kontekście rozrywki przed telewizorme lub komputerem. Albo ktoś ze znajomych albo ktoś z rodziny choć raz zapewne polecił lub opowiedział o tym serialu. Dexter to serial o mrocznej nautrze jednego człowieka, który dzięki "dobrym radą" czyniąc zło de facto przyczynia się do dobra.

Ale czy aby napewno? Dexter to postać z pozoru trudna do zrozumienia zarówno jego pobódki jak i emocje których praktycznie brak. Jego codzienność to wyuczony schemat lub dobrze dopasowana maska, jednak widać w bohaterze brak elastyczności emocjonalnej przez co niektóre z postaci w serialu zaczynają dostrzegać pewne rysy w codziennej grze Dextera.


Dexter Morgan, szry obywatel, pracownik laboratirium policji w Miami, chłopak z rodziny policyjnej co dziennie przynoszący kolegą pączki do pracy to maska. Prawdziwe oblicze bohatera, to jego drugie alterego, jego Morczny Pasażer. Morderca z misją, na całe szczęście dla lokalnej społeczności misją zabijania jedynie innych zabójców, morderców i kryminalistów którzy odebrali życie lub próbują odebrać życie innym ludziom.

Jak na prawdziwego morderce z długoletnim stażem, także bohater serialu zodłał wypracować swój modus operandi, sposób działania. Związane jest to poniekąd z jego zasadami, mówiącymi o tym, iż najważniejsze to nie pozostawić po swojej działalności żadnego śladu.

Kolejne sezony to nie tylko nowe kryminalne wyzwania dla policji Miami i samego Dextera, ale również zmiany w bohaterze. Początek poważnego związku, walka o jego utrzymanie przy zachowaniu jak największej ostrożności w wykonywaniu swojej mrocznej misji.

Sam serial bywa bardzo mocny, ale z czasem przyzwyczaja nas do kolejnych ofiar Dextera i innym morcznych person na terenie miasta Miami. Pomimo stwierdzenia faktu że samo morderstwo jako czyn jest złe, widzowie szybko zaczynają traktować czyny Dextera jako coś koniecznego. Z czasem wartość ludzkiego życia dewaluuje się zarówno dla widzów jak i dla bohatera, wkocu i jemu zdaża się błąd. Łamie jedną z najważniejszych zasad, zabija niewinnego.

Serial zdecydowanie warty polecenia. Nie nużący. Pokazujący nieco inne spojrzenie na wymierzanie sprawiedliwości. A także na problemy człowieka który tak naprawdę jest zupełnie osamotniony w swojej tragedii życiowej związanej z traumą z dzieciństwa, praktycznym pozbawieniem emocji oraz ukrywaniem swojej prawdziwej natury przez niemal całe swoje życie przed nieomal każdą, nawet najbliższą osobą.

Podpis

W serialu pojawia się także wiele znanych aktorów w rolach gościnnych.
Obsada serialu również została świetnie dobrana.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl