Skoki spadochronowe jako prezent na urodziny

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 552 razy | Kategoria: Rozrywka | Ilość słów: 385 | Data: Wed, 2 Oct 2013 | 10 komentarzy

Skoki spadochronowe to sport zaliczany do ekstremalnych. Wszystko ze względu na to, ze uprawianie tego sportu jest mocno kontuzyjne, daje mocne efekty w organizmie w postaci dużych wyrzutów adrenaliny do krwi, istnieją wciąż wypadki śmiertelne na temat skutków skakania.

Trzeba mieć także doskonałe zdrowie aby móc skakać ze spadochronem, nawet jeśli skacze się z instruktorem lub w tandemie. Warto o tym wiedzieć kiedy planujemy skok spadochronowy na urodziny Wrocław dla bliskiej nam osoby. Nie każdy o tym marzy, nie każdy się do tego nadaje. Skoki spadochronowe na urodziny są dobre tylko jeśli osoba obdarowana naprawdę o tym marzy. Jednakże istnieje wiele mitów odnośnie skoków spadochronowych.

Niektórym wydaje się, że trzeba mieć niesamowicie dobre zdrowie fizyczne aby móc często skakać. Jednakże nie jest to prawda - wystarczy nie mieć przewlekłych chorób serca aby móc z powodzeniem skakać nieskończoną ilość razy. Wystarczy posiadać sprawność, jaką posiada każdy uczeń liceum, który trenuje trzy razy w tygodniu ulubiony sport. Niepotrzebne są codzienne treningi przygotowawcze do skoków spadochronowych. Nowoczesne spadochrony, które mają wielkie szachy, pozwalają spadać bardzo powoli, niczym na paralotni.

Wyjątkiem są oczywiście spadochrony wojskowe, które mają niewielką czachę i służą do jak najszybszego opadania w dół. Współczesne spadochrony, których używa się do skakania sportowego, a nie w celach wojskowych, są spadochronami wielkimi, zapewniającymi bezpieczeństwo i wrażenia estetyczne podczas spadania. Można bowiem dzięki nim spadać bardzo powoli, oglądając po drodze widoki, podobnie jak rzecz się ma w przypadku paralotni. Jeśli natomiast chodzi o czasy zamierzchłe, kiedy skakanie ze spadochronami, jakich używają dziś żołnierze - było to mniej bezpieczne, powodowało więcej kontuzji i więcej strachu podczas lotu.

Lądowanie na ziemi przy pomocy takiego spadochronu jest stosunkowo miękkie i nie wymaga posiadania ponadprzeciętnej kondycji fizycznej. Istnieją osoby, które zupełnie nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi emocjami i takie osoby nigdy nie powinny znaleźć się w hali odlotów dla samolotów, urodziny Wrocław spędzane na tym nie są odpowiednie dla takich osób. Oczywiście nie chodzi tu o to, aby posiadać stalowe nerwy - tak naprawdę wystarczy zwyczajne  zdrowie psychiczne. Przed każdym skokiem potrzebne jest wykonanie badań lekarskich, które będą w stanie stwierdzić, czy skok z takiej wysokości nie zagraża naszemu zdrowiu.

Więcej ciekawostek? Zajrzyj w to miejsce.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl