Moda na przedmioty z duszą

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: E.P.

Czytano: 801 razy | Kategoria: Hobby | Ilość słów: 284 | Data: Tue, 24 Sep 2013 | 10 komentarzy

W czasach, kiedy mamy miliony identycznych przedmiotów – na całym świecie jadamy identyczne potrawy, a sieciówki regularnie mordują indywidualizm – przedmioty wykonane ręcznie zyskują coraz większą wagę.

Coraz częściej ludzie buntują się przeciw temu, w jaką stronę podąża świat i nie chcą podążać za pędem bezmyślnych mas. Stąd też, świadomi ludzie, zaczynają szukać miejsc i przedmiotów, które wymykają się homogenizacji społeczeństwa. Stąd też, coraz chętniej sięga się po zapomniane sztuki i wiedzę, która nie jest przekazywana w schematycznym systemie edukacji.

 

Od kilku lat można zaobserwować regularny wzrost zainteresowania życiem w zgodzie z własnym wnętrzem i celebrowaniu tego co unikalne i jednorazowe, zamiast skupiania się na masowych wyborach i zachciankach. Stąd też, coraz więcej ludzi buszuje po targach staroci i zanurza się babcine piwnice, poszukując co ciekawszych skarbów, które mają za sobą długą historię. Powoli ludzie zaczynają się budzić z letargu, by wreszcie zadać sobie pytanie, gdzie ten świat zmierza, a także jakie są jego najgłębsze korzenie.

 

Dzięki temu, regularnie przybywa pasjonatów historii i tych, którzy sami chcą poznawać dzieje naszych najdawniejszych przodków i postarać się zrozumieć ich zwyczaje i kulturę. Stąd też do wielu pracowni zgłaszają się ludzie, które chcą poznać tajemnice tkactwa czy tez garncarstwa. Niejeden mężczyzna chciałby poznać uczucie, jakie towarzyszy samodzielnemu stworzeniu jakiegoś kowalskiego cuda.

 

Niektórzy pasjonaci decydują się na przykład na śledzenie wykopalisk i ręczne tworzenie dokładnych replik przedmiotów używanych przez dane ludy. Taką pracownię możemy znaleźć np. tutaj Można tutaj odszukać ślady najdawniejszych plemion, a dzięki temu poznać najgłębsze i najciekawsze zakamarki historii. Do tego, dzięki ręcznemu wykonaniu – dane akcesoria są bardzo realistyczne i doskonale oddają ducha dawnych czasów.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl