Najcenniejsze Monety Polskie – kolekcja replik unikalnych numizmatów

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Maciek Rokos

Czytano: 837 razy | Kategoria: Kolekcjonerstwo | Ilość słów: 295 | Data: Mon, 17 Jun 2013 | 11 komentarzy

W ofercie Skarbnicy Narodowej dostępna jest już prestiżowa kolekcja, na którą składają się repliki najpiękniejszych i najbardziej poszukiwanych arcydzieł krajowej numizmatyki. Co czyni tę kolekcję wyjątkową, to fakt, że monety, których repliki wchodzą w jej skład, nie są obecnie dostępne na rynku kolekcjonerskim.

W przypadku niektórych z tych monet do czasów współczesnych dotrwały jedynie pojedyncze egzemplarze, przechowywane w muzealnych skarbnicach. „Najcenniejsze Monety Polskie” to prawdziwa gratka dla miłośników numizmatyki, zwłaszcza dla tych, którzy lubią nie tylko zbierać monety, ale także pogłębiać swoją wiedzę historyczną.

                                                          

Najwyższa jakość wykonania

Doskonale znana polskim kolekcjonerom firma Skarbnica Narodowa dołożyła wszelkich starań, aby odtworzyć nawet najdrobniejsze szczegóły oryginalnych monet, przez co proces przygotowań kolekcji trwał kilka lat. Wiernie odtworzone srebrne oryginały zostały następnie poddane procesowi platerowania czystym srebrem, natomiast kopie monet złotych uszlachetniono 24-karatowym złotem. Ponadto zastosowano także stempel lustrzany oraz rygorystyczną kontrolę jakości, dzięki czemu każdy z numizmatów zachowuje doskonałą czytelność i spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów.

 1147553_coin_07.jpg

Bogata dokumentacja historyczna

Dodatkową wartość stanowi fakt, że jedynie 5 500 kolekcjonerów ma okazję wejść w posiadanie wszystkich replik znajdujących się w kolekcji „Najcenniejsze Monety Polskie”. Jednak nie składa się  ona jedynie ze wspaniałych i niezwykle szczegółowych emisji – w skład każdego zestawu wchodzą dodatkowo: bogata dokumentacja historyczna wydana w formie ilustrowanego albumu „Historia Pieniądza Polskiego”, stylowa szkatułka kolekcjonerska, Certyfikaty Autentyczności gwarantujące oryginalność każdej repliki, a także numerowane Świadectwo Własności serii.

 

Firma Skarbnica Narodowa to jeden z czołowych dystrybutorów monet i medali okolicznościowych w Polsce, prowadząca działania na naszym rynku od 2005 roku. Firma ta jest również członkiem prestiżowej, międzynarodowej grupy Samlerhuset Group BV, będącej wiodącym dystrybutorem numizmatów w Europie. Dzięki temu wszelkie kolekcje przygotowane przez Skarbnicę Narodową oraz dystrybuowane przez nią monety odznaczają się zawsze najwyższą jakością.Podpis

Maciek Rokos


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl