Hobby – duma i radość

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: kolekcjonerstwo

Czytano: 584 razy | Kategoria: Kolekcjonerstwo | Ilość słów: 311 | Data: Fri, 12 Apr 2013 | 11 komentarzy

„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…” – śpiewały popularne przed laty Fasolki. Niekiedy pasja bywa niebezpieczna, dziwna, kosztowna lub wymaga wyrzeczeń, ale bez względu na to czy jest to wspinaczka wysokogórska, kolekcjonowanie monet czy gra w rugby, daje mnóstwo radości.

Internetowe znajomości

4882451370_b50f1d4fed.jpg

Dawniej, gdy nie każdy miał dostęp do internetu osoby posiadające dość nietypowe hobby miały problem ze znalezieniem osób o podobnych zainteresowaniach. Często osoby pasjonujące się sklejaniem modeli, budowaniem domków z zapałek czy kolekcjonujące znaczki nie miały możliwości dzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi. Na szczęście dzisiaj, gdy świat jest „globalną wioską” zdobywanie wiedzy na temat swojej pasji, wymienianie doświadczeniami z innymi pasjonatami czy eksponowanie swojej nietypowej kolekcji nie jest niczym skomplikowanym. W sieci spotykają się osoby interesujące się szwedzką literaturą, zbierające kultowe amerykańskie komiksy czy kolekcjonerzy monet. Miłośnicy numizmatyki wyrażają swoje opinie o Skarbnicy Narodowej i jej niezwykłych monetach i medalach, wymieniają się poszczególnymi egzemplarzami, powiększają kolekcję i z dumą prezentują zdjęcia swoich eksponatów.

Spotkania w realu

Dzięki wirtualnym miejscom, w których skupiają się osoby posiadające podobne hobby możliwe są też spotkania w tak zwanym realu. Bowiem miłośnicy numizmatyki, osoby kolekcjonujące modele kolejek czy miłośnicy klocków Lego organizują spotkania, zjazdy i sympozja, podczas których spędzają godziny na rozmowach o swoich zainteresowaniach. I choć niektórym mogłoby się wydawać, że szkoda czasu na przyjemności, pasje i „pierdoły” to jedno jest pewne. Posiadanie hobby daje wiele radości, a nawet najmniejsze sukcesy na tej płaszczyźnie dają mnóstwo satysfakcji i napawają pasjonatów dumą.

Bez względu na to czy w obszarze naszych zainteresowań znajdują się sporty ekstremalne, gra w szachy, wędkarstwo czy kolekcjonowanie kosztownych dzieł sztuki, pasja dostarcza wrażeń, podnosi poziom adrenaliny, sprawia, że w naszym organizmie wydzielają się endorfiny. Dzięki odpowiedniemu poziomowi hormonów i emocji osiągamy harmonie, spokój i odprężenie, a co za tym idzie lubimy swoje życie.Podpis

Skarbnica


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl