Artykuły w kategorii: Kolekcjonerstwo

1: Deszczowy las Amazonii na unikalnie zdobionej, srebrnej monecie-sztabce
W 2009 roku szwajcarska fundacja New7Wonders ogłosiła konkurs, którego celem było wyłonienie nowych siedmiu cudów natury. W głosowaniu udział wzięli internauci z całego świata, którzy przy wsparciu ekspertów wybierali spośród 261 kandydatów z 222 państw.

2: Opera „Carmen” na srebrnej monecie
Jeden z czołowych dystrybutorów monet i medali okolicznościowych w Polsce - firma Skarbnica Narodowa – zapewnia kolekcjonerom możliwość wejścia w posiadanie niezwykłej srebrnej monety przedstawiającej sceny ze słynnej opery „Carmen”, której premiera miała miejsce 3 marca 1875 roku w Paryżu.

3: Najcenniejsze Monety Polskie – kolekcja replik unikalnych numizmatów
W ofercie Skarbnicy Narodowej dostępna jest już prestiżowa kolekcja, na którą składają się repliki najpiękniejszych i najbardziej poszukiwanych arcydzieł krajowej numizmatyki. Co czyni tę kolekcję wyjątkową, to fakt, że monety, których repliki wchodzą w jej skład, nie są obecnie dostępne na rynku kolekcjonerskim.

4: Hobby – duma i radość
„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…” – śpiewały popularne przed laty Fasolki. Niekiedy pasja bywa niebezpieczna, dziwna, kosztowna lub wymaga wyrzeczeń, ale bez względu na to czy jest to wspinaczka wysokogórska, kolekcjonowanie monet czy gra w rugby, daje mnóstwo radości.

5: Polscy kolekcjonerzy miniaturowych wydań alkoholi
Kolekcjonowanie miniaturowych wersji alkoholi, to pomysł który narodził się już dawno. Innowacją było jednak założenie w Polsce specjalnego stowarzyszenia, a dokładniej forum, o dość długiej, jednak konkretnej nazwie - Pierwsze Oficjalne Polskie Forum Minialkoholistów Maniaków.


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl