Dlaczego warto tańczyć?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 480 razy | Kategoria: Inne | Ilość słów: 300 | Data: Thu, 24 Apr 2014 | 0 komentarzy

Jedną z ciekawszych i przyjemniejszych form spędzania wolnego czasu jest taniec. Jego obecność w życiu wielu z nas jest nie do zastąpienia. Jeśli do tej pory nie myślałeś o tańcu poważniej, warto zapoznać się najważniejszymi zaletami, które z niego wynikają. Znajdziesz je w poniższym tekście.

Relaks

Taniec to jedna z przyjemniejszych form relaksu. Wydzielane podczas tańca endorfiny sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi i bardziej wypoczęci. Podczas tańca zapominamy o codziennych problemach i oddajemy się błogiemu rozluźnieniu.

 

Poprawa kondycji

Taniec jest doskonałą formą na poprawienie i podniesienie naszej kondycji. Dzięki niemu ćwiczymy mięśnie nóg oraz pośladków, a także poprawiamy koordynację ruchową. Nie bez znaczenia jest także to, że taniec przyczynia się do utrwalenia prawidłowej postawy ciała. Poprawiamy także wytrzymałość całego organizmu.

 

Hobby

Taniec w charakterze hobby sprawdza się w każdym wieku. Nie ma tutaj żadnego ograniczenia. Tańczyć mogą zarówno 5-latkowie, jak i 90-latkowie. Co więcej, pasję tę można dzielić z naszym partnerem. Spędzanie wolnego czasu w taki sposób pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym, a przy okazji wzmocnić relacje z innymi.

 

Pewność siebie

Niewielu z nas wie, ale tańcząc zwiększamy także wiarę w siebie oraz rozwijamy pewność siebie. To wszystko pomaga nam polepszyć kontakty towarzyskie oraz łatwiej nawiązywać nowe przyjaźnie.

 

Zdrowie

Dzięki tańcu zmuszamy serce do wydajniejszej pracy. Tym samym taniec jest dokonały w profilaktyce schorzeń układu krwionośnego. Co więcej, zmniejsza ryzyko otępienia oraz choroby Alzheimera u osób starszych. Wykorzystuje się go również w rehabilitacji u osób po zawale lub operacjach.

 

Utrata kalorii

Jak każdy wysiłek fizyczny, również taniec przyczynia się do zgubienia kilogramów. Przykładowo, godzina tańca towarzyskiego lub salsy to do 400 kalorii mniej. Z kolei taniec brzucha pozwoli nam spalić 300 kalorii.

 

Taniec do doskonała forma spędzania wolnego czasu. Co ważne, każdy z nas potrafi tańczyć – musimy tylko odkryć w sobie tę część.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl