Wybór idealnego fotografa ślubnego

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: goodchoice

Czytano: 436 razy | Kategoria: Fotografia | Ilość słów: 379 | Data: Sun, 19 Jan 2014 | 0 komentarzy

Nie jest łatwo zorganizować ślub i przyjęcie weselne ponieważ na to wszystko składa się mnóstwo rozmaitych czynników, o które bezwzględnie należy zadbać, aby wszystko odbyło się bez problemów. Dzisiaj jednak skupimy się głównie na tym, jak właściwie wybrać fotografa ślubnego.

Fotograf ślubny – czym się kierować przy jego wyborze?

Zdecydowanie najważniejsze są tutaj odpowiednie umiejętności. Idealny fotograf ślubny to osoba, która ma duże doświadczenie w fotografowaniu ślubów. Jak sprawdzić czy dany fotograf ślubny jest osobą obytą w fotografowaniu? Portfolio prawdę Ci powie. Kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o wyborze danego fotografa, są opinie na jego temat. Możesz poszukać ich na forach internetowych, lub poprosić samego fotografa o referencje. Warto również zwrócić uwagę na cenę. Usługi ślubne do tanich nie należą, jednak nie warto też przepłacać. Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretnego fotografa, porównaj różne oferty. Najlepiej jeśli dany fotograf ślubny oferuje różne pakiety cenowe. Dzięki temu możesz dopasować ofertę do swoich potrzeb.

 zdjęcieślubne.jpg

 

Jak znaleźć idealnego fotografa ślubnego?

Warto wiedzieć, że obecnie każdy szanujący się fotograf ślubny będzie się reklamował w sieci i tam najlepiej jest ich szukać. Masz wtedy dostęp do jego portfolio, na którym przedstawiona jest fotografia ślubna jaką się już zajmował. Tak jak już wcześniej wspomniano, portfolio to kluczowy czynnik przy wyborze fotografa ślubnego. Dzięki temu już na wstępie wiesz dokładnie z kim masz do czynienia i czy rzeczywiście styl wykonywanych przez niego zdjęć będzie ci pasował. Co zrobić jeśli nie masz dostępu do Internetu? W dużych miastach, takich jak Warszawa czy Wrocław, można także natknąć się na bardzo dużo różnych banerów reklamowych. Znajdziesz tam również informacje na temat usług fotograficznych, aczkolwiek nie będzie tam na pewno żadnego przykładu zdjęć.  Wtedy na przykład warto jest udać się do takiego studia fotograficznego i tam poprosić o przykłady wykonanych fotografii. Na pewno nie będzie z tym żadnego problemu. Każda szanująca się agencja fotograficzna powinna mieć portfolio, które może zaprezentować potencjalnym klientom. W przypadku kiedy tego brak, to najlepiej jest sobie poszukać kogoś innego, kto będzie mógł zaprezentować swoje dotychczasowe dokonania na tym polu. W innym wypadku możesz niestety nie mieć zrobionych ładnych zdjęć na swoim ślubie.  Nie warto wybierać kogoś niedoświadczonego. Zdjęcia ślubne wykonuje się tylko raz i nie ma możliwości powtórki.

 Podpis

GoodChoice


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl