Świat w obiektywie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 680 razy | Kategoria: Fotografia | Ilość słów: 368 | Data: Thu, 25 Apr 2013 | 11 komentarzy

Świat przedstawiać można na wiele sposobów. Różne środki przekazu oddziałują na różne zmysły odbiorcy. Fotografia jest wyśmienitym sposobem chwytania rzeczywistości i zachowywania ważnych wydarzeń dla potomności.

 

 

Fotografia pobudza wyobraźnię. Na widok fotografii możemy się uśmiechnąć i możemy także zapłakać. W fotografii zakląć można całe spektrum emocji. Dobra fotografia nie pozostaje niezauważona i wspominamy ją przez długi czas. W dobrej fotografii reportażowej kryją się fakty i ludzkie losy. Ten rodzaj fotografii przeprowadza czytelnika przez wydarzenia i ukazuje mu różne detale. Dzięki fotografii reportażowej świat poznał już wiele różnego rodzaju prawd.

Reportaże fotograficzne towarzyszą człowiekowi od bardzo dawna i gdzie dzieje się coś ważnego, tam zazwyczaj jest co najmniej kilku wyśmienitych fotografów, których zdjęcia pomagają tworzyć narodowe historie. Fotografia reportażowa jest niezwykle ceniona na całym świecie. Wiele zdjęć reportażowych prezentuje niesamowite walory artystyczne. Możemy znaleźć wiele wspaniałych wystaw fotograficznych. Wśród nich wymienić warto jest chociażby wystawę zdjęć National Geographic. Wystawy zdjęć reportażowych zawsze budzą ogromne emocje. Na nich bowiem oglądać możemy emocjonujące fotografie, które pokazują często historie świata roślin i zwierząt a także i niezwykłe historie zwykłych ludzi. Fotografie reportażowe, które zobaczyć możemy na wystawach z całą pewnością zaprą nam dech w piersiach i przypomną nam o wielu różnych, dużych i małych wydarzeniach na świecie. Fotografowanie to wbrew pozorom, tak naprawdę nie tylko robienie zdjęć rodzinie podczas świąt, czy robienie sobie fotografii podczas wyjazdu na przykład na Karaiby, czy do Włoch.

Fotografowanie to sztuka, a to jak fotografować, to wiedza, której nie zdobywany ot tak sobie, poprzez praktykę, musi być ona podparta oczywiście wiedzą teoretyczną, warsztatami pod okiem prawdziwych profesjonalistów, czyli po prostu obcowanie z ludźmi, którzy się na tym znają, którzy nas nauczą jak fotografować, którzy udowodnią nam, że nie jest to nic trudnego, pod warunkiem oczywiście, że posiadamy jakiś talent w tej dziedzinie, ale ogólnie to każdemu, kto chce zdobyć wiedzę na temat jak fotografować, przydadzą się po prostu studia, lub kursy tylko i wyłącznie pod tym kątem i tylko skierowane na to, aby wyszkolić prawdziwych, dobrych i zdolnych fotografów.Podpis

Dorota Chojnacka


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl