Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalnego fotografa ślubnego?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: m_swat

Czytano: 412 razy | Kategoria: Fotografia | Ilość słów: 398 | Data: Fri, 28 Feb 2014 | 0 komentarzy

Amatorskie czy profesjonalne zdjęcia ze ślubu? Wiele par stoi przed takim wyborem. W zasadzie w każdej rodzinie znajdzie się jakaś osoba, która posiada lustrzankę i może takie zdjęcia wykonać. Ale czy posiada odpowiednie umiejętności? W końcu fotografia ślubna to trudna sztuka.

Profesjonalny fotograf ślubny czy wujek amator?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że ślub to taka uroczystość, z której warto mieć świetnie wykonane zdjęcia. Czy osoba, która jest amatorem w dziedzinie fotografii zapewni dobrą jakość zdjęć? Należy to podkreślić, że fotografia ślubna to jedna z najtrudniejszych odmian fotografii. Trzeba mieć tutaj ogromne umiejętności, ale i kosztowny sprzęt. Jeżeli już bierzecie pod uwagę amatorskiego fotografa, musicie zwrócić uwagę na parę kwestii. W pierwszej kolejności obejrzyjcie jego portfolio.  Sprawdźcie czy fotografował kiedyś w kościele, bądź na weselu. Jeżeli dotychczas zajmował się głównie zdjęciami krajobrazów czy portretów, to z całą pewnością można stwierdzić, że z fotografią ślubną sobie nie poradzi. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Kościół czy też sala weselna to nie lada wyzwanie dla fotografa. Oświetlenie często bywa bardzo niekorzystne. Dlatego niezbędny jest tutaj odpowiedni sprzęt. Zwykła lustrzanka, którą może posiadać „wujek amator” może nie sprostać tym warunkom. Niezbędne są tutaj specjalistyczne lampy błyskowe. Poza tym podczas zabawy weselnej trzeba wykazać się nie dala refleksem i sporymi umiejętnościami, aby wykonać zdjęcia tańczących par. A co jeśli aparat zawiedzie? To też trzeba mieć na uwadze. Profesjonalny fotograf ślubny zawsze ma zapasowy sprzęt. Dlatego nie ma możliwości, aby coś poszło nie tak. Sami widzicie, że jest zbyt dużo niewiadomych, aby móc ze spokojem powierzyć fotografowanie tak ważnej uroczystości amatorowi. A jak wybrać profesjonalnego fotografa ślubnego?

Para.jpg

 

Wybór fotografa na ślub

Przede wszystkim, aby wybrać dobrze trzeba oglądać dużą ilość zdjęć. Fotografowie mają różne style.  Musicie wybrać taki, który Wam najbardziej odpowiada. Tylko wtedy będziecie tak naprawdę zadowoleni z efektów. Nie sugerujcie się tylko i wyłącznie ceną. Niskie stawki niekiedy mogą oznaczać po prostu marnej jakości zdjęcia. A chyba nie na tym Wam zależy? Dobry fotograf ślubny ceni swoje usługi, ale w tej sytuacji warto zapłacić więcej i cieszyć się wspaniałą pamiątką na lata. Sprawdźcie również opinie o danym specjaliście. To bardzo ważny element przy wyborze fotografa ślubnego. W końcu musi być to osoba zaufana.

A kogo wy na co zdecydowalibyście się? Profesjonalne zdjęcia ślubne czy amatorskie?Podpis

Michał Kowalski


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl