Podkategorie w tej kategorii:

Artykuły w kategorii: Hobby

1: Co na jesienną chandrę?
Przed nami trudne i ciężkie czasy. Krótkie dni, chłodne noce... i deszcz, dużo deszczu. Jesień to czas depresji, przeziębień i Święta Zmarłych. Nie brzmi to zbyt optymistycznie, prawda? Więc jeśli nie chcemy płacić kroci psychoterapeutom, uzależniać się od leków antydepresyjnych, czas coś z sobą uczynić. Czas na zmiany!

2: Programowane klocki Lego – nauka przez zabawę.
Gdy byłem dzieckiem, zawsze uwielbiałem bawić się klockami Lego. Możliwość własnoręcznego tworzenia konstrukcji wzorujących się na świecie rzeczywistym, stanowiła nie tylko doskonałą okazję do zabawy, ale i przy okazji uczyła wyobraźni przestrzennej, zdolności do budowania czegoś z niczego.

3: Gitara klasyczna w pigułce
Gitary klasyczne zbudowane są z najwyższej jakości drewna, do których można zaliczyć świerk i cedr. Drewno tych drzew po odpowiednim wysuszeniu jest wyjątkowe.

4: Rękodzieło – odtrutką na kulturę masową
Ostatnio można obserwować coraz większe zainteresowanie przedmiotami, które mają jakąś historię i wyróżniają się na tle identycznych, masowych wyrobów. Ludzie zaczynają cenić unikalne drobiazgi, w których wytworzenie trzeba było włożyć dużo pracy.

5: Moda na przedmioty z duszą
W czasach, kiedy mamy miliony identycznych przedmiotów – na całym świecie jadamy identyczne potrawy, a sieciówki regularnie mordują indywidualizm – przedmioty wykonane ręcznie zyskują coraz większą wagę.

6: Komu służą lornetki obserwacyjne?
Kilka lat temu pojawiła się w naszym kraju moda na obserwowanie samolotów, szczególnie na tak zwanych wysokościach przelotowych, czyli samolotów pasażerskich znajdujących się na swoich trasach, na wysokości około 10 000 metrów.

7: Zestaw perkusyjny - z czym to się je?
Gra na perkusji to bardzo trudna sztuka i niezwykle wymagająca umiejętność. Nie można się więc dziwić, że znalezienie dobrego perkusisty dla zespołu jest podstawą. Bez niego żadna piosenka nie będzie brzmiała tak dobrze. Jak wiadomo, perkusja to instrument dość pokaźnych rozmiarów, jaki składa się z kilku części.

8: Sprzęt warsztatowy
Każdy facet winien mieć dobrze wyposażony warsztat. Lecz co zdziałać, kiedy nie wiemy co tak naprawdę jest najpotrzebniejsze i najlepsze do naszego niewielkiego warsztatu? Z całą pewnością winna się w nim znaleźć spawarka.

9: Dowiedz się jak w praktyce wykorzystać skale gitarowe!
Nie wiesz, jak zabrać się za skale gitarowe i jak je stosować w improwizacji? W tym krótkim poście zaprezentuję Ci w jaki sposób to zrobić i w praktyce zacząć używać (np. w improwizacji).

10: Co to właściwie jest tabulatura?
Tabulatura to orientacyjny sposób na notowanie muzyki na gitarę. Ułatwiony w stosunku do nut oczywiście. Stąd tabulatura ma kilka zalet (w szczególności łatwość odczytania) oraz minusów (brak zapisu rytmu, inne instrumenty nie są w stanie odczytać itp.)


Strona 1 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl