Czego uczą kursy windykacji?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: mwalach224

Czytano: 446 razy | Kategoria: Prawo | Ilość słów: 284 | Data: Thu, 28 Mar 2013 | 10 komentarzy

Odzyskiwanie zaległych długów jest obecnie realizowane przez wiele różnych firm – zarówno takich, które są w tym wyspecjalizowane, jak i swoje piony oraz pracowników odpowiedzialnych za te czynności posiadają różne przedsiębiorstwa, instytucje czy organizacje.

Skuteczna windykacja jest dostępna jednak tylko w określonych przypadkach – trzeba do tego celu posiadać odpowiednie przygotowanie oraz predyspozycje. Niemniej zapotrzebowanie na windykatorów jest wysokie, a także zarobki również są zachęcające. Gdy szuka się pracy dla siebie i jest się osobą asertywną, opanowaną, odporną na stres, wówczas windykacja może być atrakcyjną propozycją.

Aby znaleźć pracę w zawodzie, trzeba zatem przejść odpowiednie przeszkolenie. Kursy organizowane są przez firmy windykacyjne jako szkolenia wewnętrzne, zamknięte dla swoich pracowników, jak i można skorzystać z kursów w wielu różnych placówkach edukacyjnych, gdzie są one dostępne. Jeżeli przedmiotem nauki ma być windykacja szkolenia są najbardziej rekomendowane.

 

Programy kursów

Podczas kursów poruszane są różnorodne tematy prawne i formalne dotyczące windykacji. Przede wszystkim dobry kurs powinien zawierać wszystkie podstawowe informacje zawarte w KC, powinien przedstawiać techniki przeprowadzania postępowań windykacyjnych egzekucyjnych, sądowych. Również ważne jest to, aby wiedzieć, jak dokonywać wpisów do rejestrów dłużników, jakie techniki psychologiczne stosować, aby skłaniać dłużników do spłacania należności. Także niektóre szkolenia posiadają informacje dotyczące radzenia sobie z problemami niskiej skuteczności windykacyjnej, zapoznają z najczęstszymi metodami dłużników na przeciągnięcie spłaty należności w czasie. Po zakończeniu kursu otrzymuje się odpowiednie zaświadczenie i dyplom.

To zatem zarówno teoria, jak i praktyka, aby w efekcie można było uzyskać kompleksowe przygotowanie do pracy na stanowisku windykatora w firmach do tego przeznaczonych czy też w firmach w różnych branżach potrzebujących specjalisty od odzyskiwania pieniędzy.Podpis

Artur - Magister prawa na Uniwersytecie Śląskim, prowadzi szkolenia z windykacji


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl