Artykuły w kategorii: Prawo

1: Na co upartemu prawo pracy?
Dlaczego pracownicy tak łatwo rezygnują z obrony swoich praw? Wprawdzie rynek pracy wymusza daleko idące ustępstwa wobec pracodawców, jednak chociażby szacunek wobec siebie wymaga obrony przysługujących Ci praw pracowniczych.

2: Odszkodowanie - kiedy możemy o nie się ubiegać?
Niejednokrotnie czerpiąc z usług różnych przedsiębiorstw zdarza się, że nie każdy element przebiega dokładnie tak, jak to planowaliśmy, albo z czyjejś winy odnosimy szkodę. System prawny pozwala nam walczyć o uzyskanie rekompensaty.

3: Państwo prawne - co i jak
Jak uczy doświadczenie minionych epok, człowiek który ma do dyspozycji większy lub mniejszy zakres władzy państwowej ma skłonności do nadużywania owej władzy.

4: Zmiany prawne dotyczące pochówków
W każdej dziedzinie następuje ostatnio bardzo szybki postęp. Nawet w takich sprawach jak pochówki niezbędne stają się z czasem istotne zmiany. Jakimi przepisami obwarowane są pochówki zmarłych?

5: W czym może pomóc Ci dobra Kancelaria Adwokacka
Wśród znacznej liczby usług świadczonych przez kancelarie prawne, oferujące klientom porady prawne lub też stanowiące nowość na rynku, tzw. e-porady, czyli porady przez Internet, znajdują się kancelarie pomagające przy rozwodach.

6: Bezpieczne korzystanie z pomocy prawnej w internecie
Rynek usług prawnych w ostatnim czasie wzbogacił się o kolejne serwisy trudniące się udzielaniem porad prawnych w formie online, za pośrednictwem internetu zarówno klientom indywidualnym jak i firmą.

7: Czego uczą kursy windykacji?
Odzyskiwanie zaległych długów jest obecnie realizowane przez wiele różnych firm – zarówno takich, które są w tym wyspecjalizowane, jak i swoje piony oraz pracowników odpowiedzialnych za te czynności posiadają różne przedsiębiorstwa, instytucje czy organizacje.

8: Umowa najmu mieszkania – na co zwrócić uwagę?
Nie trzeba nikogo przekonywać, że zakup własnego mieszkania czy domu, to wielkie finansowe wyzwanie. Dla wielu Polaków jednym rozwiązaniem jest wynajem mieszkania. Co powinna zawierać umowa najmu, by odpowiednio zabezpieczała nasze interesy? Na co zwrócić szczególną uwagę?

9: Treść umowy o dzieło
Umowa o dzieło to specyficzny typ umowy zawierany w celu zamówienia i wykonania określonych w treści umowy czynności o charakterze materialnym bądź niematerialnym. Rzecz lub czynność będąca przedmiotem umowy jest dostosowana do indywidualnych potrzeb oraz jest zależna od upodobań osoby zamawiającego.

10: Krótka rzecz o aktach własności
Kancelarie notarialne są upoważnione do tego aby potwierdzać rozmaite umowy kupna - sprzedaży zawierane między podmiotami. Notarialnie w ten sposób można potwierdzić zawarcie aktu darowizny lub każdego innego aktu związanego z nieruchomością.


Strona 1 z 3
[1]   [2]   [3]  
© 2011 Artykulis.pl