Myjki ultradźwiękowe i ultrasonograf

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: maks

Czytano: 501 razy | Kategoria: Gospodarka | Ilość słów: 316 | Data: Fri, 25 Apr 2014 | 0 komentarzy

Naukowcy i specjaliści, projektując i konstruując swoje wynalazki, bardzo często pomysły czerpią z przyrody. Tak też się stało w przypadku myjki ultradźwiękowej. Wykorzystując w odpowiedni sposób ultradźwięki można np. wyczyścić z brudu praktycznie każdy przedmiot.

Fale dźwiękowe mają to do siebie, że człowiek ich nie usłyszy. Niemniej jednak sporo zwierząt przyroda wyposażyła w bardzo wrażliwy narząd słuchu, dlatego też mogą je nie tylko słyszeć ale również i emitować. Wśród tych zwierząt zaliczamy ssaki: szczury, wieloryby, czy nietoperze. Generalnie za najniższą granicę ultradźwięków przyjmuje się częstotliwość 20 kHz, a maksymalną jest 1 GHz. Dalej są już tylko hiperdźwięki, które rozchodzą się jedynie w kryształach.

Człowiek, jako osoba inteligentna, łatwo potrafi dostosować się i wykorzystać dary natury. W bardzo szybkim czasie poskromiliśmy ultradźwięki i znaleźliśmy dla nich obszerny wachlarz funkcji. Obecnie jest dużo sektorów, które bez ultradźwięków nie dałyby rady się obyć. W medycynie wykorzystuje się je w ultrasonografach. W ten sposób lekarz może sprawdzić, czy pacjent nie ma złamanej kości, lub prześwietlić jego płuca. Dodatkowo przy pomocy określonej częstotliwości można wpływać na wybrane ludzkie organy i w ten sposób zmuszać je do prawidłowego funkcjonowania. Jednakże najbardziej popularne jest chyba czyszczenie ultradźwiękami. W rolnictwie, wielu rolników stosuje wysokie częstotliwości do czyszczenia nasion i części roślin. Jest to bezpieczne i niezwykle efektywne rozwiązanie, które jednocześnie poprawia wegetację i metabolizm rośliny.

Obszerne przeznaczenie mają różne myjki ultradźwiękowe, które używane są w odrębnych dziedzinach przemysłu, zaczynając od salonów piercingu, a kończąc na laboratoriach. Urządzenie to jest nieocenione w usuwaniu zabrudzeń z miejsc niedostępnych dla zwykłej ściereczki, czy innych przyrządów do mycia. Jednocześnie ultradźwięki nie niszczą powierzchni mytych przedmiotów, a cały proces trwa zaledwie kilka sekund.Podpis

Natali@


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl