Jak zbudowana jest wyciągarka elektryczna?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: janek.kowalski

Czytano: 487 razy | Kategoria: Gospodarka | Ilość słów: 310 | Data: Fri, 11 Apr 2014 | 0 komentarzy

Na rynku spotykamy się z niezwykle dużą liczbą różnych produktów i sprzętów. Niestety tak spory wybór może przyprawić nas o bóle głowy. Niemniej jednak należy przyznać, że korzystniej jest mieć z czego wybierać aniżeli kupować nie do końca to, co jest potrzebne?

Tego typu stwierdzenie wyraźnie pasuje do współczesnego rynku i oferowanych przez niego wyciągarek. Różnych modeli oraz przykładów tych narzędzi jest niezwykle wiele, ale i dobrze! Bo dzięki temu, każdy znajdzie takie, które najlepiej zrealizuje swoje zadanie. Zanim jednak zdecydujemy się na stosowny typ, warto zaznajomić się z jej budową i dostępnymi rodzajami. Na rynku proponowane są 4 zasadnicze typy: ręczne, mechaniczne, elektryczne oraz hydrauliczne. Każdy ma inne funkcje, różną siłę ciągu i naturalnie inne zastosowanie.

Skupmy uwagę na wyciągarce elektrycznej. Skonstruowana jest z silnika, który zasilany jest prądem akumulatora. Jeżeli interesuje Cie ten typ wyciągarki, zaleca się zainstalować ją w aucie z systemem IBS, czyli takim, który zarządza dwoma akumulatorami. Kolejnym składnikiem wyciągarek elektrycznych jest bęben o cylindrycznym kształcie. To właśnie na niego nakręcana jest lina, która powinna być solidna oraz trwała. Niezwykle istotne aby nawijanie było regularne oraz równomierne, w przeciwny razie może dojść do wstrzymania wciągarki, a nawet jej przeciążenia. Najczęściej wykorzystuje się liny stalowe albo syntetyczne. Wszystko zależy od obciążenia oraz wielkości wyciąganego przedmiotu. Za prawidłowe naprowadzenie liny na bęben odpowiadają rolki lub ślizgi. Pierwsze wykorzystuje się przy linach stalowych, a drugie do lin syntetycznych. Moc wyciągarki oraz jednocześnie część hamulcową, stanowi przekładnia zębata. Zazwyczaj jest automatycznie załączana po zatrzymaniu się bębna. Ostatnim ważnym elementem wyciągarki elektrycznej jest zdalne sterowanie. Może ono funkcjonować przewodowo lub bezprzewodowo.

Niezwykle szybko możemy zauważyć, że budowa wyciągarki elektrycznej nie jest zbyt trudna, a jej pomoc wręcz bezcenna. Przede wszystkim urządzenia te sprawdzają się jako wyposażenie samochodów terenowych, pojazdów Policji albo aut wojskowych.Podpis

Natali@


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl