Słowniczek katastrofy metrologicznej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: E.P.

Czytano: 570 razy | Kategoria: Ekologia | Ilość słów: 363 | Data: Mon, 9 Jul 2012 | 10 komentarzy

Ze względu na zmiany klimatyczne, musimy się przyzwyczaić, że to już nie kobieta, ale pogoda jest najbardziej zmienną istotą. Lady Pogoda jest grymaśną i niezdecydowaną królową, co coraz odważniej okazuje.

Zmiany klimatyczne, to już nie tylko teoria, lecz powszechna praktyka. Król Chaos poślubił Królową Pogodę – czego skutki widzimy każdego dnia. Jeśli rano, radośnie tupiemy sandałkiem, podśpiewując: „tyle słońca w całym mieście", po południu prawdopodobnie, cali mokrzy, smętnie będziemy nucić „ciągle pada”. Mamy nie tylko niepewne czasy ale i totalnie niepewną pogodę. Zmiany pogodowe w klimacie umiarkowanym, w jakim Polska się znajduje są normalne, tyle że ich częstotliwość nieco wymyka się spod kontroli. Możemy zadbać o zabezpieczenie domu przed szkodami, wywołanymi czynnikami atmosferycznymi, ale niestety, swojego samopoczucia jeszcze nie możemy ubezpieczuć. Tak więc, musimy przedefiniować klika pojęć, by na nowo odnależć się w tym niepewnym świecie.

 

Wczasy pod chmurką... gradową. Letnie, spokojne i upalne dni to już miniony luksus. Wszelkie próby opalania, mogą w każdej chwili zmienić się na próby obijania (kulkami gradowymi). Wchodząc zaś do jeziora czy morza, możemy prędko z nich nie wyjść (deszcz i grad mogą zwiększyć ich objętość o pobliskie wioski). Sezonowy masthew, to palto przeciwdeszczowe, parasol a niekiedy i ponton. Damska torebka już nigdy nie będzie taka sama!

 

Biwak wenecki. Jest to nowa forma letniego obozowiska.To nowoczesny biwak mobilny. Owo rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że bez dodatkowych kosztów, możemy zmieniać miejsce wypoczynku. Cała idea opiera się wyłącznie na sile natury. Wystarczy położyć się w namiocie, zasnąć, zaraz po tym, gdy spadnie pierwsza kropla deszczu. Po przebudzeniu czujemy się jak w Wenecji – wszędzie rzeki, po których pływają nasi współtowarzysze. Jeśli będziemy mieć wyjątkowe szczęście, kto wie - może dopłyniemy aż do morza.

 

Imprezy potopowe zastąpią dotychczasowe imprezy plenerowe. Wszelkie podtopienia i przerywanie koncertu za sprawą burz to pogodowa przyszłość. Centralny urząd statystyczny przewiduje, że powstanie wiele nowych zespołów plenerowych o nazwach typu: Arka Noego, Mojżesz czy Stary Band i morze. Jednocześnie Ministerstwo Obrony Narodowej obawia się innowacyjnych  ataków terrorystycznych w postaci wpuszczania na teren masowej zabawy, licznych piranii i żarłaczy białych.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl