Oczyszczanie wody

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: apgreff

Czytano: 715 razy | Kategoria: Ekologia | Ilość słów: 376 | Data: Thu, 5 Sep 2013 | 39 komentarzy

Nie ulega wątpliwości, że woda w ogrodzie ma ogromne znaczenie i trudno bez niej w ogóle myśleć o właściwym pielęgnowaniu roślin. W jaki sposób można doprowadzić wodę? Najprościej jest przeprowadzić przewód od najbliższego głównego wodociągu, doprowadzającego wodę na teren posesji.

 Przewód wodociągowy powinien być zakończony zaworem czerpalnym - kranem ze złączką do węża służącego po podlewania. Bardzo istotne jest wyznaczenie punktu pobierania wody. Ów punkt może być centralnie umieszczony bądź tez w najbliższym sąsiedztwie części użytkowej posesji (sad i warzywnik). Korzystniejsza jest też centralna lokalizacja, ponieważ wężem o długości 15 - 20 metrów można podlać ogród bez trudu.

Woda jest również nam ludziom niezbędna do picia. W związku z tym wskazane jest zastosowanie specjalnych urządzeń oczyszczających wodę ze szkodliwych elementów takich jak ołów, toksyny, a jednocześnie uszlachetniających ją. Jonizator wody to urządzenie które powoduje, że woda wspomaga leczenie m.in. cukrzycy, alergii, hemoroidów, wzmacnia odporność organizmu. Woda przepuszczona przez jonizator wody nadaje się nie tylko do picia, lecz może być z powodzeniem stosowana wobec roślin.

Oprócz pobierania wody do picia bezpośrednio z przewodu można ją też czerpać ze zbiorników wodnych. Jeśli na posesji jest już krąg betonowy (studnia) umieszczony na powierzchni ziemi, to należy obsadzić go wysokimi roślinami ozdobnymi. Do tego celu można użyć paprocie, kosaćce syberyjskie, które osłonią betonową, wysoką (około 1 metra) ścianę kręgu. Woda może tez być umieszczona w basenie - jeśli chcemy stworzyć oczko wodne z kręgu betonowego, to należy go wkopać w poprzednio przygotowany dół 4-5 centymetrów poniżej poziomu gruntu.

Dno kręgu wypełnia się 20-centymetrową warstwą gruzu, który winien być dobrze ubity i zlany wodą, po czym, kiedy już woda wsiąknie, zalewa się zaprawą cementową. Wokół kręgu nieregularnie, w pewnych odstępach można ułożyć płyty na podsypce z piasku, a wolne przestrzenie, po wypełnieniu żyzną ziemią, można obsadzić niskimi roślinami typu skalnego. Większy, zadbany zbiornik wodny o kształcie regularnym lub nieregularnym może mieć dno zrobione z papy.

Należy zatem przygotować najpierw odpowiednie podłoże: tłuczeń ceglany lub dokładnie ubity kamień. Ściany basenu powinny być wykonane ze zbrojonego betonu, dodanie zaś do niego barwnych kamyków może bardzo urozmaicić ściany basenu.Podpis

Apgreff - wie, co dobre


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl