Dlaczego warto segregować odpady?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 509 razy | Kategoria: Ekologia | Ilość słów: 309 | Data: Sun, 30 Jun 2013 | 10 komentarzy

Coraz więcej z nas przekonuje się do tego, że segregowanie odpadów wcale nie boli. Co jeszcze lepsze, już wkrótce według nowej ustawy będzie nas kosztować zdecydowanie mniej. Nie da się więc nie zgodzić z tezą, że to się po prostu opłaca.

 

Dlaczego warto? Między innymi, dlatego że wszelkie odpady jesteśmy w stanie przetworzyć tak, aby przynosiło to korzyść całemu środowisku naturalnemu. Dzięki segregowaniu pomagamy też zaoszczędzić nieco energii. Szeroko pojęta przyroda jest przez nas niejako automatycznie chroniona, życie całego środowiska jest bardziej bezpieczne, a co za tym idzie przedłużamy jego żywotność. Może się to okazać naprawdę kluczowe, abyśmy już wkrótce nie musieli mieszkać w zamkniętych od świeżego powietrza laboratoriach.

 

Dzięki segregowaniu odpadów możliwe jest ograniczenie wykorzystania wszelkich surowców naturalnych. Wszystkie wyrzucane przez nas produkty ze szkła, plastiku czy papieru służą do wytworzenia zupełnie nowych produktów z tychże materiałów.

 

Segregować powinniśmy nie tylko w koszach czy specjalnych workach na odpady, osobno pozbywając się z naszych domów odpadów papierowych czy plastikowych, uważając rzecz jasna na to, co dokładnie wyrzucamy w konkretne miejsce. Równie ważne jest wykorzystanie kompostowników, jeśli oczywiście takowe jesteśmy w stanie posiadać, chodzi tutaj o miejsce przed domem czy na działce. Do kompostowników możemy wyrzucać na przykład resztki jedzenia z obiadów, skórki warzyw czy owoców, a także gałęzie, liście czy trawę po koszeniu. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać niezbędny i przede wszystkim zdrowy, naturalny nawóz.

 

Zbieranie odpadów jest jednak pewnym problemem, jeśli chodzi o nadmierną ich ilość. Dobrze jest więc zadbać o to, aby nie tylko odpowiednio składować śmieci, ale również starać się używać tak produktów wielokrotnego użytku. To rzeczy, o których bez wątpienia warto wiedzieć i do których warto się stosować, bo niektóre z nich nie kosztują nas wiele, a tyle mogą nam dać.

 Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl