Artykuły w kategorii: Ekologia

1: Oczyszczanie wody
Nie ulega wątpliwości, że woda w ogrodzie ma ogromne znaczenie i trudno bez niej w ogóle myśleć o właściwym pielęgnowaniu roślin. W jaki sposób można doprowadzić wodę? Najprościej jest przeprowadzić przewód od najbliższego głównego wodociągu, doprowadzającego wodę na teren posesji.

2: Dlaczego warto segregować odpady?
Coraz więcej z nas przekonuje się do tego, że segregowanie odpadów wcale nie boli. Co jeszcze lepsze, już wkrótce według nowej ustawy będzie nas kosztować zdecydowanie mniej. Nie da się więc nie zgodzić z tezą, że to się po prostu opłaca.

3: Czy powinniśmy obawiać się wyrobów pcv?
Polichlorek winylu jest obecny w życiu codziennym od dziesiątek lat. Produkowany na masową skalę, towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Historia tego tworzywa sztucznego sięga już ponad wieku.

4: Pogoda jest załamana
Jeśli nasze samopoczucie zależne jest od pogody, to w kolejnych latach możemy liczyć na gigantyczne zmiany nastrojów i częste wybuchy agresji. Klimat zmienia się na naszych oczach, znacznie osłabiając nasze poczucie bezpieczeństwa.

5: Słowniczek katastrofy metrologicznej
Ze względu na zmiany klimatyczne, musimy się przyzwyczaić, że to już nie kobieta, ale pogoda jest najbardziej zmienną istotą. Lady Pogoda jest grymaśną i niezdecydowaną królową, co coraz odważniej okazuje.

6: Kokos i jego zastosowanie
Wszyscy znamy smak wiórków kokosowych, mówimy: „kokosowy interes” lub „komuś odbiła palma”. Co tak naprawdę wiemy o kokosach i palmach kokosowych? Pewnie niewiele a przecież to drzewo jest tak ważne dla ludzi, którzy mieszkają w regionach, gdzie one rosną.


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl