Klimatyzacja w domkach

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: apgreff

Czytano: 725 razy | Kategoria: Budownictwo | Ilość słów: 351 | Data: Thu, 5 Sep 2013 | 31 komentarzy

Aby dobrze zabudować posesję, należy wpierw wybrać miejsce pod domek letni. Domek taki można zaplanować na najwyższym miejscu, wówczas bowiem może być okazja do zastosowania murków i schodów ogrodowych, które są bardzo efektownym elementem plastycznym działki i znacznie urozmaicają teren.

 Urządzając letni domek dobrze jest pomyśleć o urządzeniu odpowiedniej klimatyzacji. Jest to bowiem miejsce wypoczynku, przygotowania posiłków, czasami także i pracy zawodowej, wykonywania wielu prac związanych z działką, a także przechowywania nasion, narzędzi, środków ochrony roślin i owoców, czasem warzyw. Lecz aby domek spełniał należycie te funkcje, musi być zaprojektowany przed rozpoczęciem budowy oraz wyposażony w odpowiednie klimatyzatory, czyli urządzenia umożliwiające zachowanie podczas upałów odpowiedniej temperatury.

Wprawdzie na rynku są już gotowe domki, można się więc spodziewać, że klimatyzacja w tych domkach będzie działała niejako w sposób naturalny, dzięki zachowaniu przewiewności okien. Nie zawsze jednak można na to liczyć - często jest bowiem tak, że istnieje konieczność założenia specjalnych urządzeń klimatyzacyjnych. Urządzenia te zapewniają równowagę klimatyczną i powodują to, że w pomieszczeniu jest utrzymana stała temperatura. Składają się ze skraplacza oraz elementów nawiewu, dzięki którym wilgoć jest rozprzestrzeniania po całym pomieszczeniu.

Klimatyzatory można nabyć bezpośrednio od producenta lub ewentualnie poprzez internet, czy też w inny sposób. W każdym razie warto zwrócić uwagę na oferty sprzedawców klimatyzatorów, gdyż są one zróżnicowane i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Uzupełnieniem działania klimatyzatora, może być odpowiedni wystrój miejsca wypoczynku. Doskonale do tego celu nadają się krzewy, posadzone na niewielkim dystansie co 1,5-2 metry, które tak należy odbierać, aby kwitły o różnych porach roku.

Osłony przed upałem mogą też zapewniać niewysokie żywopłoty, zastosować też można płotki z wikliny lub z tworzyw sztucznych. Posadzone przy płotku jednoroczne rośliny pnące mogą stanowić dobrą osłonę. Klimatyzator dobrze jest umieścić w pokoju służącym do wypoczynku, do pracy i do przygotowania posiłków. Wnętrze pokoju tak powinno być wyposażone, aby można było bez trudności utrzymać w nim ład i porządek.Podpis

Apgreff - wie, co dobre


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl