Artykuły w kategorii: Budownictwo

21: Sortownie odpadów kluczowe w pokonywaniu współczesnych wyzwań cywilizacji
Każdy, kto chce być dzisiaj „eko” musi pamiętać o segregacji odpadów. Jest to najlepsza rzecz jaką możemy zrobić, aby poprawić stan środowiska naturalnego. Ale czy to wystarczy?

22: Dbamy o środowisko - budujemy sortownie odpadów!
Z roku na rok żyjemy coraz bardziej ekologicznie. Zwiększająca się świadomość związana z ochroną środowiska naturalnego przejawia się nie tylko naszym upodobaniem do zdrowej żywności i korzystaniem z roweru zamiast samochodu.

23: Biura do wynajęcia
Masz pomysł na biznes, lub Twoi pracownicy muszą zmienić zajmowane biura? Coraz częściej w prasie, internecie czy na banerach informacyjnych pojawiają się ogłoszenia o biurach do wynajęcia. Wystarczy dobrze poszukać, a na pewno znajdzie się coś odpowiedniego i dla nas.

24: Igłofiltry, czyli odwodnienie wykopów.
Podczas wykopywaniu ziemi pod fundamenty budynku, często gromadzi się woda. W celu pozbycia się tej wody korzysta się z takich urządzeń jak igłofiltry.

25: Osuszacze sposobem na radzenie sobie z wilogcią w mieszkaniu
Obecnie problemy z pojawianiem się w budynkach wilgoci są bardzo powszechne. Mają one miejsce najczęściej w starych, przedwojennych budynkach. Radzenie sobie z tym problemem nie jest proste, aczkolwiek istnieje kilka możliwości poradzenia sobie z tym problemem.

26: Zastosowanie płyt warstwowych
Płyty warstwowe, to obecnie jeden z najchętniej wybieranych materiałów budowlanych. Zastosowanie znajdują one głównie w lekkiej zabudowie obiektów przemysłowych. Dlaczego właśnie płyty warstwowe?

27: Maszyny ciężkie, czyli pompy do betonu
Chyba każdy wie, że aby wybudować jakąkolwiek konstrukcję, potrzeba fachowej ekipy budowlanej z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, bowiem żadne „cztery ściany” nie postawią się ot tak sobie.

28: Hale stalowe i ich rodzaje
W budownictwie przemysłowym możemy zaobserwować stały postęp. Coraz częściej wykorzystuje sie amerykański system budownictwa oparty na lekkiej konstrukcji stalowej.

29: Napędy do drzwi, które wtapiają się w architekturę
Eleganckie, funkcjonalne, bezpieczne, zbudowane zgodnie z przepisami – takie powinny być idealne napędy do drzwi automatycznych. Dzisiaj nikt sobie nie wyobraża centrum handlowego, hotelu, biurowca, banku bez drzwi wyposażonych w napęd elektryczny.

30: Czy nowe mieszkania są tylko dla bogatych?
Obecnie powstaje wiele mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach o wysokim standardzie wykończenia. Wraz z tym luksusem idzie w parze oczywiście wysoka cena. Ale kogo na to stać?


Strona 3 z 4
[1]   [2]   [3]   [4]  
© 2011 Artykulis.pl