Artykuły w kategorii: Budownictwo

11: Uwaga: zagrożenie stali wzrasta!
Stal jest materiałem budowlanym szczególnie narażonym na działanie czynników zewnętrznych. Jeśli wykonane z niej konstrukcje nie są odpowiednio zabezpieczone, mogą stać wręcz zagrożeniem dla korzystających z nich osób. Dlatego warto zadbać o ich odpowiednią ochronę.

12: Jak jakość sprzętu wpływa na poziom usług budowlanych?
Prace budowlane cieszą się w naszym kraju nieustanną popularnością, a firmy, które podejmują się ich wykonywania mogą liczyć na bardzo duże zyski. Oczywiście, ich osiągnięcie wymaga od ich właścicieli i pracowników spełniania określonych kryteriów i niekiedy okazuje się, że nie mówimy o zadaniu prostym.

13: Uszczelnianie pęknięć w betonowych konstrukcjach
Obniżenie trwałości konstrukcji betonowej może być spowodowane pęknięciami na jej powierzchni. W następstwie czego dochodzi do znacznego ograniczenia możliwości korzystania z obiektu. Aby przywrócić go do stanu sprzed awarii, należy przeprowadzić uszczelnianie rys za pomocą specjalnych żywic uszczelniających.

14: Nowoczesnośc i tradycja w budownictwie
Nowoczesne budownictwo wykorzystuje sprawdzone rozwiązania, nadając im nowy charakter i styl. Tradycja może w ten sposób z innowacyjnością, tworząc nową jakość.

15: Ogrodzenia lasów
Ogrodzenia stanowią pewne zabezpieczenie przed niepożądaną ingerencją z zewnątrz. Obecnie obserwujemy zdumiewające zjawisko - grodzenia praktycznie wszystkiego, nawet pól i łąk.

16: Czym naprawić i ochronić betonowe oraz żelbetowe konstrukcje
Do najczęściej stosowanych materiałów budowlanych przy różnego rodzaju realizacjach należy beton. Jego powszechność wynika z łatwości i dowolności kształtowania części konstrukcyjnych, a także odporności na wpływ czynników zewnętrznych. Jednak wraz z czasem i on wymaga naprawy, a także ochrony.

17: Pięć norm aplikacji epoksydów
Posadzki epoksydowe należą do bardzo skutecznych rozwiązań, jeśli chodzi o ochronę betonu. Ich wykonawcy, w celu osiągnięcia odpowiedniego efektu, powinni jednak zachować najwyższe standardy pracy. Jednak nawet i doświadczony wykonawca popełnia czasem błędy.

18: Walcząc z korozją – farby chlorokauczukowe
Korozja metalu to zjawisko bardzo powszechne. Można by nawet rzec, że powszednie, gdyż ma miejsce każdego dnia wszędzie świecie. Co należy zrobić, aby jej skutecznie zapobiec i uniemożliwić wystąpienie? Najlepszym rozwiązaniem są farby antykorozyjne, wśród których znaleźć można i farby chlorokauczukowe.

19: Sposób na korozję – farby alkidowe
Jedną z pierwszych grup środków służących malowaniu konstrukcji stalowych, które pojawiły się na rynku były farby antykorozyjne alkidowe. Nazywane w wielu publikacjach są także ftalowymi ze względu na wykorzystanie przy ich produkcji żywic zawierających w większości bezwodnik ftalowy.

20: Nowe atrakcje polskiej architektury
Systematycznie przybywa obiektów, których nie musimy wstydzić się przed resztą świata. Miejmy nadzieję że czasy topornego budownictwa bez polotu i inwencji odeszły na zawsze w niepamięć


Strona 2 z 4
[1]   [2]   [3]   [4]  
© 2011 Artykulis.pl