Artykuły w kategorii: Budownictwo

1: Sprzęt gastronomiczny w kuchni
Budując nowy dom, albo przebudowując stary, tworzy się wiele nowych możliwości dla aranżacji wnętrza. Jeśli jesteś obecnie w takiej sytuacji i poszukujesz funkcjonalnych porad co do urządzenia i zaopatrzenia kuchni, musisz niezwłocznie przeczytać informacje poniżej.

2: Bezpieczne spawanie
W każdym miejscu możemy spotkać się z groźnymi sytuacjami oraz urządzeniami, które wpływają na nasze zdrowie. Zarówno w domu jak i w pracy należy być ostrożnym przy wykonywaniu określonych działań. Jednakże mając na uwadze względy prawne większą rozwagę przeważnie utrzymujemy w miejscu pracy.

3: Kontrola wjazdu prestiżowych obiektów
Nowoczesne środki kontroli dostępu są bardzo skuteczne, jednocześnie pozwalają na dopasowanie ich wyglądu do otoczenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zabytkowego budownictwa, uliczek i nowoczesnych biurowców są hydrauliczne słupki. O ich skuteczności opowiada Łukasz Gawor z firmy ALARM-SERVICE, autoryzowanego dystrybutora firmy FAAC.

4: Gdzie stosujemy posadzki przemysłowe?
Poprzez wykonanie posadzek przemysłowych chroni się wierzchnią część podłogi betonowej. Efekt ten uzyskuje się poprzez powstanie wytrzymałej i twardej powłoki. Jednak poszczególne rodzaje żywic posiadają dodatkowe indywidualne cechy, które umożliwiają ich zastosowanie w konkretnych miejscach.

5: Ponad 500 lat i 500 metrów
Symbolem łączenia ludzi i całych społeczności od zawsze jest most. Takie połączenie dokonało się w Brzegu Dolnym. Nowo wybudowana przeprawa służy już lokalnej społeczności oraz przedsiębiorcom.

6: STOP korozji na obiektach stalowych
Rdza, czyli nalot o brunatnym zabarwieniu pojawiający się na powierzchni stalowych obiektów to efekt działania korozji chemicznej. Jest ona niczym innym jak reakcją chemiczną pomiędzy tlenem pochodzącym z powietrza, a żelazem. Reakcja ta powoduje znaczne ubytki we wspomnianych konstrukcjach, przyczyniając się do ich degradacji.

7: Stawiamy na odporną podłogę, czyli posadzki epoksydowe
Posadzki epoksydowe są wykorzystywane na świecie już od ponad pół wieku. Szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach magazynowych i przemysłowych. Warto jednak przed zakupem tego typu materiału budowlanego poznać jego najważniejsze cechy.

8: Co wpływa na obniżenie właściwości systemów antykorozyjnych?
Korozja stali jest zjawiskiem, którego ryzyko pojawienia się jest stale obecne. Gdy zaś dochodzi do jego przejawów, naprawa wymaga dużych nakładów finansowych. Jednak lepszym rozwiązaniem jest właściwe wykonanie systemów antykorozyjnych, których zadaniem jest ograniczenie skutków korozji.

9: Posadzka w CENTRUM uwagi
Centra handlowe to obiekty o imponujących rozmiarach także pod względem wielkości powierzchni podłogowych. Dlatego też posadzki znajdujące się w nich muszą być wykonane z najwyższej klasy materiałów, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo. Aby móc zrealizować te dwa cele, warto zastosować posadzki epoksydowe.

10: Klimatyzacja w domkach
Aby dobrze zabudować posesję, należy wpierw wybrać miejsce pod domek letni. Domek taki można zaplanować na najwyższym miejscu, wówczas bowiem może być okazja do zastosowania murków i schodów ogrodowych, które są bardzo efektownym elementem plastycznym działki i znacznie urozmaicają teren.


Strona 1 z 4
[1]   [2]   [3]   [4]  
© 2011 Artykulis.pl